Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wspominamy Mistrza Krzysztofa Pendereckiego

  • Kultura
  • date_range Niedziela, 2020.03.29 22:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:15 )
Wybitny kompozytor zmarł w niedzielę rano w Krakowie. Krzysztof Penderecki miał 86 lat. Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Osiem lat temu brytyjski Guardian nazwał go największym współczesnym polskim kompozytorem. Mistrza wspominamy w Radiu Kraków. Posłuchaj!

fot: PAP/EPA

- Żył wśród tłumów, odchodzi w ciszy – tak Krzysztofa Pendereckiego w rozmowie z Mateuszem Borkowskim i Pawłem Szczepanikiem wspomina dyrektor Orkiestry Sinfonietta Cracovia, Jurek Dybał.

 

Przeczytaj: Nie żyje Krzysztof Penderecki

 

 

 

Radio Kraków

O funkcjonowaniu muzyki Krzysztofa Pendereckiego w filmach, a także innej twarzy kompozytora mówią Mateusz Borkowski i Paweł Szczepanik.

Specjalny program poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu poprowadzili w Radiu Kraków Agnieszka Malatyńska Stankiewicz i Robert Konatowicz.

Archiwa Radia Kraków skrywają wiele ciekawych nagrań i wywiadów z Krzysztofem Pendereckim. Jednym z najciekawszych jest z pewnością rozmowa z Mistrzem przeprowadzona przez jego córkę, Beatę Penderecką. 

Związki Krzysztofa Pendereckiego z Filharmonią Krakowską sięgają lat 50. XX wieku. O tym jak bardzo twórczość Mistrza wiąże się z historią instytucji mówią Paweł Szczepanik, Mateusz Borkowski i dyrektor Filharmonii Krakowskiej Bogdan Tosza.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię