W czasie trwającego 2 lata remontu na ogrodzeniu będziemy oglądać fotografie, komiksy, grafiki i inne formy sztuki wizualnej. Nowe wystawy będą pojawiały się średnio co trzy miesiące. Pomysłodawca projektu, Fundacja Sztuk Wizualnych, planuje również wystawy w zrujnowanym wnętrzu gmachu, w którym niegdyś mieścił się klasztor sióstr Koletek, jeszcze przed rozpoczęciem jego remontu.

Pierwsza wystawa galerii OFFence prezentuje fotografie Laury Makabresku , młodej artystki z Krakowa, która zyskała spore uznanie w świecie fotografii. Jej prace publikowane były w magazynach zagranicznych, m.in. w „Atomica”, „Apricot” czy „Magpie”, a także eksponowane w ramach prestiżowych wystaw, np. „30 under 30” oraz Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2012.

„Laura Makabresku to artystka nietuzinkowa, o czym przekona się każdy, kto zobaczy jej prace. Każdy kadr to wysmakowana opowieść pełna efemerycznych postaci, dziwnych przedmiotów i zaskakujących przygód. Całość, przeplatana krótkimi tekstami, tworzy prywatną baśń, która tym razem rozegra się przy malowniczej ulicy Koletek w Krakowie.” - mówi Tomasz Gutkowski, dyrektor Miesiąca Fotografii

Wystawa Na wschód od słońca i na zachód od księżyca potrwa do końca marca.

(Wojciech Musiał)