- A
- A
- A
Krakowskie zdjęcia na planie "Strefy nagości"
W Krakowie padł ostatni klaps do najnowszego filmu Urszuli AntoniakStrefa Nagości
-
-
crop_free
1
/ 2
Urszula Antoniak, wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych festiwalach polska reżyserka mieszkająca w Holandii, zakończyła w Krakowie zdjęcia do swojego najnowszego filmu "Strefa nagości" - opowieści o dwóch nastoletnich dziewczynach, wzajemnej fascynacji i zauroczeniu.
"Strefa nagości" będzie filmem o uwodzeniu jako sztuce.
" Ten film to pojedynek szachowy, rozgrywany w warstwie emocjonalnej " – mówi reżyserka.
Urszula Antoniak to autorka wyjątkowego, kameralnego kina. Jej pierwszy film "Nic osobistego" (2009) zdobył m.in. deszcz nagród na festiwalu w Locarno i był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Następny film reżyserki i scenarzystki - "Code Blue" (2011) był pokazywany podczas festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs.
Autorem zdjęć do "Strefy nagości" jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych autorów zdjęć młodej generacji - Piotr Sobociński Jr. (nagrodzony już m.in. na festiwalu Camerimage i nominowany do Orła, nagrody Polskiej Akademii Filmowej).
Piotr Sobociński Jr. kontynuuje rodzinną tradycję, i zarówno jak ojciec (autor zdjęć m.in. do Czerwonego Kieślowskiego), jak i dziadek ( autor zdjęć do filmów Wajdy, Polańskiego i Zanussiego), współpracuje z najlepszymi polskimi reżyserami, m.in. Wojciechem Smarzowskim (Róża).
" Po raz pierwszy pracuję w Polsce, z polskim producentem, polską ekipą i polskimi twórcami i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. To zupełnie inna wrażliwość. Piotr Sobociński ma ogromny talent, a on i jego ekipa są nieprawdopodobnie dobrze estetycznie i technicznie przygotowani, dzięki nim mogę realizować każdy pomysł, który przyjdzie mi do głowy. Bardzo chciałabym współpracować choć raz jeszcze z tą samą ekipą i Apple Film Production i nakręcić polski film w Polsce " – powiedziała Antoniak.
"Strefa nagości" to polsko-holenderska koprodukcja Apple Film Production i Topkapi Films. Obie firmy miały już okazję ze sobą współpracować – w tym roku wspólnie zrealizowały "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Dla Topkapi Films to już druga wspólna produkcja z Antoniak – to ta właśnie firma była producentem pokazywanego w Cannes "Code Blue".
Film powstaje w koprodukcji z Canal+ Polska przy wsparciu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej oraz artystycznego intendenta Holenderskiego Funduszu Filmowego.
Zdjęcia zostały zrealizowane w Holandii i Polsce: w Warszawie i Krakowie.
Film powstaje również we współpracy z Krakow Film Commission.
"Strefa nagości" będzie filmem o uwodzeniu jako sztuce.
" Ten film to pojedynek szachowy, rozgrywany w warstwie emocjonalnej " – mówi reżyserka.
Urszula Antoniak to autorka wyjątkowego, kameralnego kina. Jej pierwszy film "Nic osobistego" (2009) zdobył m.in. deszcz nagród na festiwalu w Locarno i był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Następny film reżyserki i scenarzystki - "Code Blue" (2011) był pokazywany podczas festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs.
Autorem zdjęć do "Strefy nagości" jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych autorów zdjęć młodej generacji - Piotr Sobociński Jr. (nagrodzony już m.in. na festiwalu Camerimage i nominowany do Orła, nagrody Polskiej Akademii Filmowej).
Piotr Sobociński Jr. kontynuuje rodzinną tradycję, i zarówno jak ojciec (autor zdjęć m.in. do Czerwonego Kieślowskiego), jak i dziadek ( autor zdjęć do filmów Wajdy, Polańskiego i Zanussiego), współpracuje z najlepszymi polskimi reżyserami, m.in. Wojciechem Smarzowskim (Róża).
" Po raz pierwszy pracuję w Polsce, z polskim producentem, polską ekipą i polskimi twórcami i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. To zupełnie inna wrażliwość. Piotr Sobociński ma ogromny talent, a on i jego ekipa są nieprawdopodobnie dobrze estetycznie i technicznie przygotowani, dzięki nim mogę realizować każdy pomysł, który przyjdzie mi do głowy. Bardzo chciałabym współpracować choć raz jeszcze z tą samą ekipą i Apple Film Production i nakręcić polski film w Polsce " – powiedziała Antoniak.
"Strefa nagości" to polsko-holenderska koprodukcja Apple Film Production i Topkapi Films. Obie firmy miały już okazję ze sobą współpracować – w tym roku wspólnie zrealizowały "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Dla Topkapi Films to już druga wspólna produkcja z Antoniak – to ta właśnie firma była producentem pokazywanego w Cannes "Code Blue".
Film powstaje w koprodukcji z Canal+ Polska przy wsparciu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej oraz artystycznego intendenta Holenderskiego Funduszu Filmowego.
Zdjęcia zostały zrealizowane w Holandii i Polsce: w Warszawie i Krakowie.
Film powstaje również we współpracy z Krakow Film Commission.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
11:32
Policyjna obława w Łękawicy koło Wadowic po ataku nożem na 48-latka
-
10:29
Jeszcze łatwiej z Krakowa do Zakopanego. Wiadukt w Myślenicach otwarty
-
10:02
Nie każdy jest wielbłądem, czyli zwierzęta i upał
-
09:58
Zakrzówek ponownie otwarty. Długie kolejki i ograniczenia
-
09:31
Od wczesnego ranka kolejki na krakowskim Zakrzówku
-
09:17
Od początku czerwca utonęły 34 osoby. "Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią"
-
08:57
Rozszczelnienie cysterny z resztkami kwasu solnego w Muszynie
-
08:37
Święto Miasta Tarnowa - wczoraj rozdano nagrody, dziś m.in. piknik i koncerty
-
06:59
Czerwony alert pogodowy w Małopolsce. Takich upałów nie było od kilku lat
-
21:08
65 tysięcy kasków dla dzieci. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się w Krakowie
-
20:40
Zobaczcie, jak tańczą Krakowianie! Potańcówka na Plantach z Radiem Kraków i Krakowskim Forum Kultury
-
17:12
Nawet 40 stopni w Małopolsce. Służby w gotowości przed falą upałów
-
17:06
Prof. Konopczyński: "Szkoła powinna uczyć życia wśród ludzi, nie tylko przekazywać wiedzę"
-
16:06
Seria wypadków w Małopolsce. Jedna osoba nie żyje
-
15:40
Kracik, Gibała i wybory w Krakowie. Politolog: „Oczy całej Polski mogą być zwrócone na Kraków”
-
15:25
Skąd zmiana terminu budowy metra w Krakowie? Stanisław Kracik: koniec kampanii życzeniowej
-
14:45
Krakowski Festiwal Komiksu w nowej odsłonie
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze