- A
- A
- A
Festiwal w rytmie sarabandy ZDJĘCIA
Tegoroczna, czternasta edycja Festiwalu Tańców Dworskich „CRACOVIA DANZA” odbędzie się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia 2013r., a jej tematem przewodnim jest „Dwór Hiszpański”.Cracovia Danza
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 6
Niezwykle bogata i oryginalna kultura i sztuka Hiszpanii inspirowała przez wieki największych twórców. W dziedzinie tańca, muzyki i teatru motywy hiszpańskie należą do podstawowych elementów szerokiego repertuaru wielu artystów. W baletach XVII i XVIII w. tańcem opowiada się historie Don Quichota i Don Juana. Na każdym dworze Europy prezentowane są tradycyjne tańce hiszpańskie: Espagnoletty, Airs Espagnols, Sarabandy, Canarios, Folies d’Espagne. Na Festiwalu zagoszczą, m.in. wielcy hiszpańscy artyści, specjaliści w dziedzinie tańców dworskich – Ana Yepes oraz Carles Mas i Garcia.
W dniach od 28.07. do 02.08. 2013r. wydarzenia Festiwalowe odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia „Willa Decjusza” (ul. 28 lipca 1943 roku 17a, Kraków).
W ramach uroczystej inauguracji Festiwalu (28 lipca 2013, godz. 19.00) na scenie plenerowej w Willi Decjusza zaprezentowany zostanie spektakl zatytułowany „ Cracovia Danza dla Barbary Sparti” w wykonaniu Marie-Claire Bär Le Corre oraz tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. W przedstawieniu zaprezentowane zostaną choreografię w stylu włoskim od XV do XVII w. opracowane i odtworzone z zapisów przez Wielkiego Mistrza Tańca - nieodżałowaną Barbarę Sparti. Tancerka, wielki choreograf i specjalistka w dziedzinie dawnych tańców włoskich przez wiele lat współpracowała z Baletem Dworskim „Cracovia Danza” oraz Festiwalem Tańców Dworskich, podczas którego wielokrotnie prowadziła warsztaty.
W dniach od 29.07 do 02.08. 2013 r. trwać będą festiwalowe warsztaty oraz wydarzenia im towarzyszące , m.in.: wieczorne pokazy Zespołów biorących udział w Festiwalu (w dniach od 29 do 31.07.2013r. o godz. 19.00), Bal Historyczny „Cracovia Danza” (01.08.2013r., godz.19.00). 02.08.2013r. o godz. 19.00 – zakończenie warsztatów wraz z pokazami ich uczestników.
Zajęcia prowadzone będą przez znakomitych specjalistów: Alaknandę Bose (indyjski taniec dworski Kathak), Marie-Claire Bär Le Corre (tańce francuskie – renesans; zajęcia dla dzieci), Barbarę Segal (taniec barokowy i angielski), Anę Yepes (tańce hiszpańskie - barok), Krzysztofa Antkowiaka (Commedia dell’arte - pantomima),
Finał Festiwalu zaplanowany jest na pierwszy weekend sierpnia (3 - 4.08.2013r. ). Wtedy to odbędą się pokazy finałowe: na Zamku Królewskim na Wawelu, w Barbakanie – Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie oraz na Zamku Królewskim w Niepołomicach (4.08.2013r., godz.16.00).
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
12:49
Preparaty, które ożyły w sztuce. Niezwykły gabinet osobliwości na Krakers Art Week
-
12:46
"To koniec naszych miejsc pracy". Przedsiębiorcy protestują
-
12:24
Masterplan dla Rybitw i Płaszowa budzi sprzeciw. "Chcemy pracy, nie Manhattanu"
-
12:24
Świstaki wyszły z nor po zimie. TPN apeluje, by zapewnić im spokój
-
11:55
Wady zgryzu nie są wyłącznie problemem estetycznym. Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 28
-
11:15
Graffiti na zabytkach w Krakowie. 18-latek w rękach policji
-
10:48
Zamiast „Kurantu” – UNA. Kluboksięgarnia PWM otwiera się przy Rynku Głównym 36
-
10:30
Narodowy Stary Teatr dołącza do prestiżowej europejskiej sieci MITOS21
-
10:02
Gaz, broń i dwa rozboje jednego dnia. Nastolatkowie zatrzymani
-
09:57
Granaty w piwnicy jednego z bloków w Wadowicach. Zarządzono ewakuację
-
09:56
Oszust z krakowskiego Dworca Głównego zatrzymany. Wyłudził pieniądze i telefon
-
09:51
Nie żyje wybitny trener Stanisław Majorek. Legenda polskiej piłki ręcznej
-
09:17
Akcja Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego: 16 ton krajanki tytoniowej w Pabianicach
-
08:52
Polska w jarmułce i tysiące udostępnień. Internet znów dał się nabrać
-
08:02
Minuta ciszy w szpitalach powiatowych. Kulminacja protestu przeciwko cięciom
-
07:46
Przebudowa DK 73 wciąż bez konkretów. Mieszkańcy czekają na decyzje
-
07:31
Piękne zdjęcia i niska cena? To może być pułapka na turystów
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze