Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Artyści szkła na wystawie w Krakowskiej Hucie Szkła - Eksperyment

Czy szkło jest materiałem, który sprzyja artystycznym eksperymentom? Na to pytanie odpowiadają twórcy ze Związku Artystów Szkła w ramach wystawy „Eksperyment” w Krakowskiej Hucie Szkła.

mówi Katarzyna Krej, kuratorka wystawy

"Eksperyment"

Prezentowani artyści pochodzą z różnych miast i reprezentują różne pokolenia, mają więc odmienne doświadczenia i dokonania artystyczne - łączy ich chęć eksperymentowania w obszarze sztuki. Część z nich bada granice szklanego tworzywa, biorąc na warsztat metody kształtowania szkła i wprowadzając autorskie modyfikacje. Inni podejmują wyzwania wobec tradycji i historii szkła.

[...]

Podejść do szkła jest wiele, dlatego wspólna ekspozycja prac będzie niezwykłym eksperymentem. Sala wystawiennicza Krakowskiej Huty Szkła na potrzeby tego eksperymentalnego działania stanie się „artystycznym laboratorium”.Artyści biorący udział w wystawie:
Goshka Białek, Grzegorz Bibro, Dagmara Bielecka, Katarzyna Gemborys, Katarzyna Harasym, Anna Jura, Andrzej Kałucki, Natalia Komorowska, Adam Kaźmierczak, Jarosław Kozioł, Katarzyna Krej, Magdalena Kuźniarz, Anna Mikoda-Antoniewicz, Joanna Muzyka, Katarzyna Węgrzyn, Marzena Wilk, Magdalena Wodarczyk, Anna Wójcicka

fot. J.Drużyńska

fot. J.Drużyńska

Eksperyment - Wystawa w galerii Krakowskiej Huty Szkła 17.05- 30.08  Wstęp bezpłatny

Wystawa dofinansowana przez Centrum Łukasiewicz w ramach Zadania Zleconego Prezesa Centrum Łukasiewicz "Popularyzacja współczesnych technologii szklarskich w kontekście historycznym i kulturowym"

mat.pras KHSZ

O wystawie rozmawiać będziemy w programie Koło kultury  22 maja  po g. 22 

Autor:
Jolanta Drużyńska

Opracowanie:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię