- A
- A
- A
Zabytkowe pojazdy ratownicze w Krakowie. ZDJĘCIA
Uratowane przed złomowaniem, dziś mogą cieszyć oko pasjonatów zabytkowych pojazdów - w Krakowie powstało Muzeum Ratownictwa. Ekspozycję oglądać można w hali przy ulicy Saskiej. Wśród eksponatów znajdują się karetki pogotowia, wozy strażackie i policyjne.Nowe muzeum
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 10
"Najstarszy pojazd pochodzi z 1960 roku" - mówi Paweł Łukasiewicz z Muzeum Ratownictwa w Krakowie.
Jedyny istniejący i wyremontowany sanitarny żuk, reanimacyjna wersja nysy oraz pierwszy nowoczesny radiowóz małopolskiej policji - to tylko niektóre z zabytkowych pojazdów ratowniczych, które można oglądać w Krakowie w nowo otwartym Muzeum Ratownictwa. Na wystawie można oglądać 12 zabytkowych wozów ratowniczych. To tylko część tego, co udało się zgromadzić. Pozostałe samochody przebywają między innymi w hali w Niepołomicach - i są niedostępne dla zwiedzających.
Aby muzeum się mogło rozwijać potrzebne są pieniądze na jego utrzymanie. Te można przekazywać w formie wolnych datków.
Krakowska ekspozycja zabytkowych pojazdów ratowniczych jest pierwszą tego typu w Polsce. Samochody można oglądać po wcześniejszym umówieniu w hali przy ulicy Saskiej 12.
(Aneta Regulska/dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:05
Pięć miesięcy więzienia za skatowanie królika Marcysia. Wyrok jest prawomocny
-
18:00
Trendy z Sieci: Sztuczna inteligencja na zakupach
-
17:54
Ekstradycja Ziobry z USA. Dr hab. Tarapata: "Ostateczna decyzja ma także wymiar polityczny"
-
17:25
Makabryczne odkrycie w Wadowicach. Martwe i skrajnie zaniedbane świnki morskie
-
16:18
Raoul Giger zostaje w Wiśle Kraków na dłużej. Szwajcarski obrońca podpisał nowy kontrakt
-
15:45
Wichury w Małopolsce. Zerwane dachy, połamane drzewa, zalane piwnice
-
15:18
Prof. Bartłomiej Biga: „Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł byłoby dziś nieodpowiedzialne”
-
15:04
Foch na dziecko? Dlaczego dorośli obrażają się na kilkulatków
-
14:59
Nowe zasady najmu krótkoterminowego. Co zmieni się dla właścicieli mieszkań?
-
14:31
Odkrywają gorset na nowo. "To element naszej tożsamości"
-
14:24
„To woda na młyn dla AfD”. Zamach w Berlinie może zmienić niemiecką politykę
-
13:50
XXV Witowiańska Watra za nami. Zobacz zdjęcia z jubileuszowego święta w Witowie
-
13:34
Jest wniosek o ekstradycję b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry ze Stanów Zjednoczonych
-
13:20
Nowi lekarze i powrót oddziału. Dobra wiadomość dla pacjentów szpitala Narutowicza
-
12:58
To może być początek końca krakowskich tężni. Miasto reaguje na wyniki badań naukowców
-
12:34
Lato w Skandynawii? Sprawdź, gdzie polecieć z Krakowa!
-
15:05
Nieleczone może prowadzić do przedwczesnej śmierci
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 6. - Matka i dziecko. Jak Kraków uczył się nowoczesnej opieki
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze