W sobotę na scenie pod Wawelem wystąpi laureatka czterech Fryderyków Natalia Przybysz, obecny na scenie muzycznej od ponad dekady Rubens oraz grupa Freakin’ Disco. Podczas koncertu zagra również uważana za jedną z najbardziej obiecujących wokalistek w kraju Zalia i słoweńska artystka Astrid specjalizująca się w grze na elektronicznej harfie. W ramach wydarzenia odbędzie się też impreza w Klubie Spotkań Poczta Główna, gdzie do rana planują granie artyści z konferencji "Miasto Reaktywacja".

Natomiast w niedzielę o godz. 4 nad ranem w pobliżu klasztoru Paulinów na Skałce odbędzie się tzw. koncert o świcie. Zabrzmią pieśni polskie, serbskie i ukraińskie nawiązujące do symboliki ognia, wody, tradycji kupalnych, sobótkowych i świętojańskich. Zaśpiewają: Joanna Słowińska z przyjaciółmi, Anna Sitko – na czele grupy Daj Ognia, kobiecy zespół śpiewaczy Ruta Miata pod wodzą Sofii Herian, a także zespół Łada.

Na niedzielę zaplanowano atrakcje dla całych rodzin. "Tym razem przedłużamy tę najkrótszą noc w roku i świętujemy aż dwa dni" - powiedziała Katarzyna Jakubowiak, rzeczniczka prasowa Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest współorganizatorem wydarzenia. "Motywem przewodnim jest oczywiście Wisła, więc jak w poprzednich latach skupiamy się na tradycji - puszczaniu wianków, konkursie na najpiękniejszy wianek, ale też na koncertach w plenerze. Oczywiście zapraszamy również rodziny, bo w programie znalazła się m.in. nauka strzelania z procy, teatr ognia i spływ kajakowy" - dodała.

Wiankom będzie towarzyszył m.in. program realizowany przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie, w ramach którego w sobotę będzie można zobaczyć tradycyjne tańce bałkańskie w wykonaniu zespołu Iglika i posłuchać najstarszych pieśni świętojańskich. Muzeum planuje również wspólną zabawę w tanecznym kręgu.

Wianki odbędą się w Krakowie 22 i 23 czerwca. To cyklicznie organizowana w Krakowie wielka impreza plenerowa nawiązująca do obchodów nocy świętojańskiej - pradawnych, tajemniczych obrzędów, które miały miejsce podczas letniego przesilenia. Od 2014 r. wydarzenie to organizowane jest w nowej formule jako Święto Muzyki.

Każdego roku wielotysięczne tłumy krakowian i turystów zbierają się, by słuchać koncertów, oglądać widowiska plenerowe oraz wspólnie się bawić.