Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Śnieg uszkodził dach na stadionie Wisły

  • Kraków
  • date_range Środa, 2013.01.30 07:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:53 )
We wtorek po południu zawaliła się część dachu na jednej z trybun Stadionu Miejskiego przy ulicy Reymonta. Konstrukcja podtrzymująca zadaszenie trybuny nie wytrzymała naporu topniejącego śniegu.

fot. ZIKiT Kraków

(Karol Surówka/Maciek Skowronek/jg)


"Usterka, a nie katastrofa budowlana" - to odpowiedź rzecznika Wisły Kraków, Adriana Ochalika na doniesienie o zawaleniu się stadionu Wisły. Według Ochalika uszkodzone zostały tylko drobne elementy plastikowe konstrukcji, jednak stadion wciąż jest bezpieczny.

Dach popękał w kilku miejscach. W rezultacie na trybunę spało kilka płyt pleksiglasowych z zadaszenia stadionu. Zdaniem urzędników ZIKiT- u. kawałek lodu, który spadł z dachu trybuny wschodniej, uszkodził fragment zadaszenia trybuny południowej. Według informacji urzędu zniszczona jest tylko niewielka część konstrukcji.


źródło: Wisła Kraków
Nadzór budowlany sprawdzi teraz, kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie dachu i winnego obciąży kosztami. Stadion Miejski im. Henryka Reymana nie jest własnością Wisły, lecz miasta Krakowa, które oddało Białej Gwieździe obiekt w użytkowanie. Dach stadionu jest wyposażony w specjalny system podgrzewania, który zapobiega tego typu sytuacjom.
Nie wiadomo ile potrwa naprawa, dlatego niewykluczone, że podczas meczów Białej Gwiazdy część trybun będzie zamknięta. Stadion odremontowany za 540 milionów złotych jest bublem budowlanym i rok temu zwyciężył w konkursie Archi-Szopa na najgorszą budowlę Krakowa 2011 roku. Jak twierdzi Ochalik - cała konstrukcja dachu zostanie dokładnie sprawdzona. Przekonuje że stadion będzie gotowy na zbliżający się początek rundy jesiennej ekstraklasy. Pod koniec lutego Wisła zagra u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do tego czasu dach ma być już naprawiony.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię