Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Protest przeciwko ustawie emerytalnej, 500 osób z Małopolski

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 10:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Senat przyjął dziś bez poprawek nowelizację ustawy emerytalnej i ustawy o emeryturach mundurowych.
O godzinie 15.00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie ma zacząć się demonstracja związkowców, którzy chcą by prezydent nie podpisywał tych ustaw. Do protestu przyłączy się również małopolska Solidarność.
Walczymy o ludzi pracy, ale także o siebie - mówi zastępca przewodniczącego małopolskiej Solidarności Henryk Łabędź. "Zawsze jest sens walki o słuszne postulaty. My także chcemy, żeby nie wymagano tylko od nas rzetelnej pracy, ale od tych co stanowią prawo. Żeby się przestali bawić, żeby nie było igrzysk tylko żeby rzeczywiście stanowili prawo i mam nadzieję, że po raz kolejny dzisiaj pokażemy że Solidarności zależy na przyszłości Polski, w przeciwieństwie do polityków" - przekonywał Łabędź.
Senat przyjął dziś bez poprawek nowelizację ustawy emerytalnej i ustawy o emeryturach mundurowych.
W dzisiejszym proteście ma wziąć udział około 500 osób z Małopolski. Według organizatorów do Warszawy może przyjechać kilka tysięcy związkowców z całej Polski.

(Aneta Regulska/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię