Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pożegnaliśmy prof. Jerzego Vetulaniego. Wybitny krakowianin spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2017.04.18 13:47 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:40 )
Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się pogrzeb profesora Jerzego Vetulaniego. Wybitny neurobiolog i członek Polskiej Akademii Nauk spoczął w Alei Zasłużonych. Zmarł 6 kwietnia w szpitalu.

Fot. Marek Lasyk

Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec
Pogrzeb prof. Jerzego Vetulaniego

Uroczystości żałobne rozpoczęły się w sali pożegnań na Cmentarzu Rakowickim. Później urna z prochami zmarłego została odprowadzona do Alei Zasłużonych. Uroczystość miała charakter otwarty, profesora Jerzego Vetulaniego mógł pożegnać każdy. Na cmentarzu zgromadziło się mnóstwo ludzi.

Jak mówili reporterce Radia Kraków mieszkańcy Krakowa - przyszli tu, żeby oddać cześć wielkiemu człowiekowi, który nie tylko był wybitnym naukowcem, ale i wspaniałym przyjacielem. Należał do najbarwniejszych postaci Krakowa. Był między innymi jednym ze współtwórców legendarnej Piwnicy pod Baranami. Miał wierne grono słuchaczy, w tym rzesze studentów, którzy cenili go za wiedzę i otwartość. 

Rodzina zmarłego poprosiła, żeby zamiast kwiatów, przekazać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

 

(Dominika Baraniec/ew)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię