Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Popadało, ale powodzi w Małopolsce nie będzie

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.06.14 18:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:18 )
Choć w Małopolsce intensywne popadało, to jednak zdaniem specjalistów powodzi nie będzie.
Przez Małopolskę przetoczyła się kolejna fala ulewnych opadów. I choć woda chwilami mocno wzbierała, to jednak zdaniem specjalistów powódź nam nie grozi. Dziś powinno się już rozpogodzić.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że z powodu opadów w ciągu najbliższej doby możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych wody w zlewniach Skawy, Raby, Dunajca i Ropy w województwie małopolskim. Na Wiśle na odcinku zbiornik Goczałkowice - ujście Soły jest prognozowany dalszy wzrost poziomu wody, która może przekroczyć stany ostrzegawcze.

W tej chwili stany ostrzegawcze nie są przekroczone. Cały czas monitorowana jest nie tylko Małopolska, ale również sąsiednie województwa.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię