Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pierwszy poważny atak zimy. Na Podhalu 20 cm śniegu. ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.12.03 07:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:48 )
W nocy w rejonie Zakopanego spadło prawie 15 cm śniegu i cały czas pada na południu Małopolski.

Dolina Chochołowska/fot: www. kamery.topr.pl

Teraz termometry w Zakopanem pokazują 4 stopnie poniżej zera, na Kasprowym Wierchu minus 12. Cały czas z różną intensywnością nadal śnieg pada na południu Małopolski.

Ratownicy TOPR ogłosili pierwszy - w pięciostopniowej skali - stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są nieprzetarte i zasypane śniegiem. Do tego w górach jest dość zimno i tak ma być przez najbliższych kilka dni.

Zima przyszła dokładnie o czasie - oceniają przyrodnicy i zapowiadają, że niedźwiedzie widząc biały krajobraz szykują się właśnie do snu. Przyrodnicy liczą też, że zimowa aura skutecznie zniechęci niedźwiedzie do schodzenia w pobliże Zakopanego. Ostatnio rejon ulicy Strążyskiej i Bogdańskiego w Zakopanem był często nawiedzany przez te zwierzęta. Teraz jednak jest szansa że niedźwiedzie zapadną w zimowy sen w swoich gawrach. Szacuje się że po polskiej stronie Tatr żyje kilkanaście niedźwiedzi brunatnych.
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię