Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Obywatele mają prawo decydować o tym jaka ma być Polska - mówi Beata Szydło

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2015.08.22 12:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:09 )
Beata Szydło, wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości liczy, że senat zgodzi się na dodatkowe referendum w dzień wyborów parlamentarnych. - Jeśli głos obywateli jest dla rządzących ważny - to poprą wniosek prezydenta Dudy - powiedziała kandydatka PiS na premiera

Fot. z FB B. Szydło

Prezydent przychylił się do głosu obywateli - tak Beata Szydło mówi o decyzji Andrzeja Dudy w sprawie referendum.Prezydent zapowiedział, że zwróci się do Senatu z wnioskiem o jego rozpisanie na 25 października, czyli w dzień wyborów parlamentarnych. W specjalnym orędziu Andrzej Duda zaznaczył, że chce, by Polacy odpowiedzieli na trzy pytania - dotyczące wieku emerytalnego, posyłania 6-latków do szkół oraz ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją.


    Beata Szydło dodała, że decyzja nie jest "pułapką na PO", jak opisują to niektóre media. Referendum do dialog z obywatelami, którzy będą mieli szansę wypowiedzieć się an ważne dla nich tematy - dodała wiceprzewodnicząca PiS.

Beata Szydło gościła dziś w Pcimiu koło Myślenic. Odmalowywała tam wspólnie z mieszkańcami i lokalnymi samorządowcami szkołę, zniszczoną przez nawałnicę.

 

Maciej Skowronek/IAR/bp

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię