Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Oburzeni" koczują w namiotach, urzędnicy nie składają broni

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 08:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Czwarty dzień grupa "oburzonych" okupuje Rynek Główny w Krakowie.

Fot. Maciej Skowronek

W namiotach rozstawionych na płycie rynku koczują między innymi obrońcy lokatorów, przeciwnicy budowy spopielarni zwłok, a także młodzież z federacji anarchistycznej. Tymczasem miasto szuka "haka" na protestujących i próbuje ich usunąć z rynku. Wcześniej, urzędnicy nieopatrznie wyrazili zgodę na trwającą tydzień demonstrację.
Teraz urzędnicy szukają pretekstu, aby rozwiązać to zgromadzenie. Wydali nakaz zlikwidowania namiotów, bo zauważyli, że w miasteczku przebywa mniej niż 15 osób - a to już zgromadzeniem nie jest. Okazało się jednak, że pozostali uczestnicy protestu... spali w namiotach. Kilka razy dziennie policjanci przychodzą na Rynek i liczą uczestników. Wczoraj kazali im też zmyć farbę, która pozostała na kostce brukowej podczas malowania jednego z transparentów .
Miasto zapewne nie złoży broni. W poniedziałek protest ma się oficjalnie zakończyć.

(Maciej Skowronek/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię