Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Nie bądź łoś i zgłoś" - Kraków walczy z wandalami

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2015.05.10 14:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:00 )
Pogromcy bazgrołów - mieszkańcy zrzeszeni we wspólnej inicjatywie walki z wulgarnymi napisami rozpoczęli wielkie malowanie krakowskich kamienic. W niedzielę odnowili elewacje dwóch budynków przy alei Słowackiego. Oprócz pomalowania ścian na nowy kolor, narysowali napis: "Nie bądź łoś i zgłoś".

Posłuchaj relacji z malowania kamienic w centrum Krakowa
Piknik sąsiedzki Pogromców Bazgrołów

Pogromcy zachęcają do pomocy. "Im więcej rąk do pracy, tym lepiej" - twierdzi inicjator akcji, szef Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański. Miejscy aktywiści przybyli na aleję  Słowackiego z rana, gdzie usuwali wulgarne graffiti z dwóch kamienic. Powierzchnia, jaką udało się odnowić to 660metrów kwadratowych.

Pogromcy zamalowali bazgroły a wandale "poprawili"

Od niedzieli na ścianie jest  widoczny tylko jeden napis: "Nie bądź Łoś i zgłoś". Chodzi o zgłaszanie straży miejskiej wszystkich aktów wandalizmu.

 

 Teresa Gut/jg

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię