Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Nazwij ławkę swoim imieniem". Nowa akcja w Krakowie

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.12.03 14:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
W Krakowie będzie można nazwać ławkę... swoim imieniem. Rusza Program Remontów Dedykowanych. Organizatorem jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Żeby mieć tabliczkę ze swoją dedykacją na ławce w parku wystarczy ją za własne pieniądze wyremontować.

autor: Przemysław Kopiejka

- Możemy upamiętnić bliską osobę, ważne wydarzenie, jubileusz. Możemy oddać miejsce w przestrzeni publicznej jakiemuś wydarzeniu, a także stworzyć reklamę - mówi Michał Gołębiowski, jeden ze współtwórców programu.


Na pomysł wpadł w zeszłym roku radny dzielnicy Prądnik Czerwony Łukasz Wantuch. Na swoim osiedlu wyremontował dwa chodniki. Wśród propozycji remontów są między innymi: dziury w nawierzchni, zepsute ławki czy rozkopane sadzonki. Niestety nie możemy za własne pieniądze wyremontować dziury w drodze publicznej.- Do naprawienia jest ponad cztery tysiące metrów kwadratowych asfaltu w parku Kleparskim. Koszt remontu jednego metra kwadratowego, to prawie tysiąc złotych - mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.


Urzędnicy odpowiedzialni za krakowskie drogi zapraszają wszystkie firmy i osoby prywatne. Pomysły już można składać w siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Pełna lista miejsc, które można wyremontować można znaleźć na stronie internetowej: www.zikit.plKarol Surówka/RK

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię