Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Marsz Dla Jezusa przeszedł ulicami Krakowa

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2015.05.23 08:24 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:01 )
Kilkaset osób wzięło udział w Marszu Dla Jezusa, który zorganizowano w Krakowie. Uczestnicy chcą w ten sposób pokazać publicznie, że są chrześcijanami, a osoba Jezusa i jego nauka, są dla nich ważne. W barwnym i głośnym korowodzie uczestnicy dotarli z Placu Wolnica na Rynek Główny, gdzie bawili się, tańczyli i śpiewali.

Fot. Maciej Skowronek

Posłuchaj uczestników Marszu dla Jezusa
Marsz Dla Jezusa w Krakowie, fot. M. Skowronek

W marszu uczestniczyli katolicy i protestanci z różnych chrześcijańskich denominacji. Organizatorzy chcieli w ten sposób zachęcać do krzewienia chrześcijańskich wartości. - W marszu biorą udział także ludzie, którzy docierają do nas przypadkiem. Dołączają się do kolumny i mówią "nie praktykuję, ale zobaczyłem, że coś się dzieje i to mnie zainspirowało" - powiedziała reporterowi Radia Kraków jedna z uczestniczek marszu. 

Marsz z Rynku Głównego przeniósł się na Bulwary Wiślane. Tam na jednej z barek odbędzie się część artystyczna tego wydarzenia, czyli koncerty. Zagrają m.in. MuWeBi, Michał Bukowski, raperzy Lajf i Cekaer, Grace oraz Chór Grodzka Gospel. Organizatorzy podkreślają luźny i piknikowy charakter tego wydarzenia. Bo to dowód, że wiara to nie tylko uczestnictwo w nabożeństwach, a chrześcijanie potrafią się też dobrze bawić.

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszu dla Jezusa i Kościołów Ulicznych w Polsce i na Świecie jest Artur Pawłowski - polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church.

 

 

Anna Łoś, Maciej Skowronek/ar

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1261081

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię