Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowskie dorożki zmieniają wygląd

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 13:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Większość krakowskich fiakrów dostosowała już swoje dorożki do wytycznych władz miasta.

Fot. Joanna Porębska

Zgodnie z nimi, od przyszłego roku każda dorożka, która wjedzie na rynek musi mieć nie więcej niż cztery metry długości i około 175-ciu cm szerokości.
"Zmiany, uzgodnione z fiakrami i Towarzystwem Opieki nad Zwięrzętami, podyktowane są głównie względami bezpieczeństwa" - tłumaczy Anna Broś-Milc, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Administracyjnych krakowskiego magistratu .
"Doszło do sytuacji kiedy krakowska dorożka przestała być tak naprawdę dorożką. Były to potężne pojazdy, niejednokrotnie 9-metrowe, do których mogło wsiąść ok. 10 czy 12 osób. Centrum Krakowa posiaa bardzo wąskie uliczki, dobrze by było żeby to był pojazd znacznie mniejszy gabarutowo" - dodaje Anna Broś-Milc .
Pozwolenie na wjazd do rynku ma 32 dorożkarzy. Połowa z nich może stać w pobliżu Sukiennic w dni parzyste, pozostali w dni nieparzyste. Dorożki mają też wyznaczone miejsca na placu Szczepańskim i Małym Rynku.

(Joanna Porębska/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię