Zmiana organizacji ruchu jest związana z kolejnym etapem remontu tej przeprawy oraz przebudową ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez urząd miasta, prace na części mostu od strony Salwatora dobiegają końca, a roboty rozpoczną się teraz na połowie mostu od strony Wawelu. Jednocześnie wykonawca przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki przystąpi do prac na kolejnym odcinku ul. Zwierzynieckiej oraz połowie tarczy skrzyżowania al. Zygmunta Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Marii Konopnickiej.

Jak poinformował krakowski magistrat, od poniedziałku na moście Dębnickim będzie obowiązywał dwukierunkowy ruch pojazdów, po jednym pasie, na jego części od strony Salwatora. Zamknięta zostanie też wschodnia strona skrzyżowania al. Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Krasińskiego do skrzyżowania ul. Powiśle i Retoryka). Zachowany zostanie dwukierunkowy przejazd na linii ul. Powiśle i Retoryka. Dla autokarów turystycznych będzie dostępny parking przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana od strony al. 3 Maja.

Pierwotnie planowano, że remont mostu zostanie zakończony 24 października br., ale w trakcie robót pojawiła się konieczność zwiększenia ich zakresu. Wydłuży to prace do końca listopada br.

Według władz miasta naprawa mostu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego - zarówno kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Codziennie z przeprawy tej korzysta ponad 33 tys. pojazdów.