6 marca na jednej z podgórskich ulic kobieta z mężczyzną zaczepili przechodnia, pobili go, zerwali mu z szyi łańcuszek oraz ukradli należący do niego zegarek. Następnie sprawcy wsiedli do samochodu i odjechali. Pokrzywdzony mężczyzna zadzwonił na numer 112, a dyspozytor powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego policji, który skierował na miejsce patrol. Zaraz po przyjeździe funkcjonariusze wysłuchali relacji poszkodowanego, wezwali policyjne wsparcie oraz załogę pogotowia ratunkowego, która opatrzyła rannego i przewiozła go do jednego z krakowskich szpitali.

Funkcjonariusze ustalili rysopisy sprawców rozboju oraz markę i dane pojazdu, którym odjechali. Następnie policjanci rozpoczęli sprawdzanie pobliskich ulic, gdzie niebawem zatrzymali poszukiwany samochód. Kiedy funkcjonariusze podeszli do forda zauważyli, że znajduje się w nim… sześć osób i pies.

Policjanci rozpoczęli legitymowanie kierowcy i piątki pasażerów. Szybko okazało się, że w samochodzie znajduje się para podejrzewana o dokonanie rozboju. 38-latek i jego 30-letnia wspólniczka zostali sprawdzeni w policyjnych systemach. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, aby odbyć karę 39 dni zastępczej kary pozbawienia wolności. Ponadto, jak wykazała kontrola osobista, miał przy sobie woreczek z zawartością amfetaminy oraz pochodzący z rozboju łańcuszek i zegarek. Mężczyzna został zatrzymany, podobnie jak 30-letnia pasażerka, również podejrzewana o współudział w rozboju.

Jak pokazały kolejne policyjne sprawdzenia, zatargi z prawem miał również kierowca i pozostałe osoby znajdujące się w pojeździe. Kierujący pojazdem 45-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających, które wykazało, że jest pod wpływem marihuany. Ponadto naruszył kodeks drogowy, bo przewoził w samochodzie zbyt wielu pasażerów. Ci jechali także bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podróżujący fordem 29-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie, 34-latek miał przy sobie mefedron, a 28-latka została zatrzymana jako osoba podejrzewana o kradzieże.

Kierowca i wszyscy pasażerowie forda zostali przewiezieni do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie złożyli wyjaśnienia. Podróżujący z nimi pies został przekazany opiekunowi, natomiast ford trafił na policyjny parking.

30-latka i 38-latek odpowiedzą za rozbój. Mężczyzna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków oraz trafi do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Podgórza i zastosował wobec 38-letniego sprawcy rozboju areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat więzienia. Ponieważ działał on w warunkach multirecydywy, wymiar kary może być wyższy. 30-latka za współudział w rozboju została objęta policyjnym dozorem.

34-latek odpowie za posiadanie mefedronu, a 28-latka za kradzieże. Poszukiwany 29-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krakowie. 45-latek poniesie odpowiedzialność za jazdę pod wpływem środków odurzających, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za to, że przewoził w samochodzie zbyt wielu pasażerów, którzy jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

38 i 34-latek za posiadanie narkotyków mogą spędzić „za kratkami” do 3 lat. 28-latce za kradzieże grozi do 5 lat więzienia.