7 marca krakowscy kryminalni udali się na jedną z ulic Krowodrzy, gdzie według ich informacji miał działać handlarz narkotyków. Kryminalni zauważyli pojazd, który był w ich zainteresowaniu. Podjęli interwencję wobec kierującego mercedesem. Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli w schowku pojazdu woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Po zbadaniu testerem okazało się, że ten biały proszek to kokaina.

Kryminalni sprawdzili też miejsca zamieszkania mężczyzn. Po przeszukaniu mieszkania pasażera ujawniono i zabezpieczono susz roślinny o wadze 0,4 gram, który po zbadaniu testerem narkotykowym okazał się marihuaną. 40-latek przyznał, że zabezpieczone środki odurzające są jego własnością i posiada je na własny użytek. Funkcjonariusze udali się również do mieszkania 24-latka gdzie w wyniku przeszukania pomieszczeń ujawniono blisko 1,5 kg środków odurzających w postaci kokainy, marihuany, mefedronu oraz MDMA.

Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu VI w Krakowie, gdzie usłyszeli zarzuty. 40-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 24-letni mężczyzna usłyszał zarzut udzielania narkotyków, a także posiadania ich w znacznej ilości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.