Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kośmider: Kraków jest naszą wspólną sprawą

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 07:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
"Na razie nie rozmawiamy o personaliach" - tak na pytanie o start w wyborach prezydenta miasta odpowiada Bogusław Kośmider przewodniczący rady Miasta Krakowa, szef krakowskiej Platformy Obywatelskiej.

Poranny gość Radia Kraków dodaje, że Platforma Obywatelska chce przygotować taki program działania dla Krakowa, który pozwoli włączyć się przedstawicielom wielu środowisk.
"Dzisiaj rozmawiamy o programie, o personaliach przyjdzie czas rozmawiać, natomiast niewątpliwie to jest tak, że to musi być program napisany w poczuciu odpowiedzialności przez Platformę Obywatelską i takie coś chcemy zrobić i chcemy też sięgnąć do korzeni czyli do tej obywatelskości i zaproponować różnym środowiskom udział w tym, po to żeby czuli się 6też odpowiedzialni za Kraków, bo Kraków jest naszą wspólną sprawą" - mówił na antenie Radia Kraków Kośmider.
Pytany o protest na krakowskim rynku Bogusław Kośmider mówi, że ludzie mają prawo wyrażać oburzenie, ale nie powinni utrudniać życia innym. Na rynku od poniedziałku protestuje kilkanaście osób - to przeciwnicy budowy w Krakowie spopielarni zwłok, lokatorzy niezadowoleni z polityki mieszkaniowej miasta oraz anarchiści, bezrobotni i młodzi ludzie zatrudnieni na umowach śmieciowych.

(Marek Solecki/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię