Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kopiec Krakusa do remontu

  • Kraków
  • date_range Środa, 2013.07.17 09:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:12 )
Kopiec Krakusa na krakowskich Krzemionkach zostanie wyremontowany. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę.

Kopiec Kościuszki w Krakowie /fot. Komitet Kopca Kościuszki

Kopiec Krakusa jest jednym z najstarszych krakowskich kopców, ma 16 metrów wysokości.

W czasie remontu wykonane ma zostać odwodnienie a także prace naprawcze na szczycie. Stożek kopca ma zostać ukształtowany a żleby przy ścieżkach naprawione.

Kopiec Krakusa usypano prawdopodobnie w VII w. Jak się uważa, jest to mogiła znanego z legend założyciela miasta - księcia Kraka. Przed laty na szczycie rósł dąb. Może to świadczyć o kultowym charakterze tego miejsca z czasów przedchrześcijańskich.

Tak budowano Kopiec Piłsudskiego
W Krakowie znajdują się cztery kopce - najstarsze: Krakusa i Wandy, kopiec Tadeusza Kościuszki i najmłodszy - kopiec Józefa Piłsudskiego.

Posłuchaj audycji o widokach z kopców
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię