Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jak przebudować ul. Mogilską w Krakowie?

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.07.24 07:44 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:25 )
Rewolucyjny projekt przebudowy ul. Mogilskiej w Krakowie. Zobacz wizualizacje

Wizualizacja ulicy Mogilskiej, fot. przestrzen.krakow.pl

Posłuchaj jak ma wyglądać ulica Mogilska
Ulica Mogilska teraz i w przyszłości


Tylko jeden pas drogowy, więcej zieleni, szeroki chodnik i droga dla rowerów. Tak w przyszłości miałaby wyglądać ulica Mogilska w Krakowie, według projektu Stowarzyszenia Przestrzeń - Ludzie - Miasto.
Członkowie Stowarzyszenia chcą, aby Mogilska przestała być ulicą tranzytową i stała się śródmiejską aleją spacerową."Zaproszeni przez miasto eksperci mówili, aby nie budować w Krakowie szerokich ulic, tylko zastanowić się nad przestrzenią dla ludzi a nie dla samochodów. W niektórych miejscach chodnik ma szerokość jednej płyty chodnikowej - nie przejdzie tamtędy rodzic z wózkiem, czy osoba niepełnosprawna, ponieważ cała ulica Mogilska jest zaprojektowana pod kierowców" - mówi Kacper Kepiński - sekretarz Stowarzyszenia. Jak dodaje, jest to najlepszy moment na zmiany. Miasto przygotowuje się do przebudowy sieci Krakowskiego Szybkiego tramwaju, właśnie w ciągu komunikacyjnym od Ronda Mogilskiego aż do placu Centralnego.Wszystko wskazuje jednak na to, że projekt nie spotka się z aprobatą miasta. Choć konkretnego pomysłu przebudowy Mogilskiej miasto jeszcze nie ma, to jednak pewne wytyczne muszą być zachowane - mówi Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. "Nie wyobrażamy sobie ze względu na natężenie ruchu, by jeden pas i to 3-metrowy i ograniczony, w jakikolwiek sposób wystarczał dla tej arterii którą jest ulica Mogilska" - przekonuje Hamarnik.A przetarg na wykonawcę przebudowy Mogilskiej powinien się zakończyć w ciągu miesiąca. Zwycięska firma będzie musiała zaproponować rozwiązanie i następnie je zrealizować.(Ola Ratusznik/jp)
 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię