Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Druga tura przeprowadzki Szpitala Uniwersyteckiego przedłużona do piątku

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2020.01.09 13:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:08 )
Druga tura przeprowadzki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z centrum miasta do Prokocimia przedłuży się do piątku – w tym dniu do nowej lokalizacji przeniesiony zostanie oddział ginekologii i onkologii.

Fot. ilustracyjne/ T. Gut

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego

Pierwotnie plan przewidywał, że przenosiny potrwają od wtorku do czwartku. Jak powiedziano PAP w Szpitalu, sprawnie przebiegająca jak dotychczas przeprowadzka nakłoniła do przeniesienia jeszcze jednego oddziału – ginekologii i onkologii. Oddział ten przeprowadzi się do nowej siedziby w piątek, w tym dniu też zacznie tam funkcjonować.

Jednocześnie przeniesiona będzie działająca przy nim poradnia badań profilaktycznych, która jednak nie przestanie funkcjonować w starej siedzibie przy ul. Kopernika. Oznacza to, że od poniedziałku pacjenci będą mogli zgłaszać się po porady zarówno przy ul. Kopernika, jak i przy ul. Jakubowskiego (najprawdopodobniej do poniedziałku poradnia w nowej siedzibie będzie nieczynna, więc pacjentom posłuży tylko ta w starej siedzibie).

Jak podkreślono w rozmowie z PAP, w związku z decyzją o przeniesieniu jeszcze jednego oddziału nie ma żadnej dezorganizacji, ponieważ cały czas rozważano wcześniejsze przeniesienie tego oddziału, pacjenci byli więc odpowiednio wcześniej poinformowani.

Sprawdź także: Wprowadzono zmiany komunikacyjne w rejonie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego

Zgodnie z harmonogramem we wtorek do nowej siedziby Szpital Uniwersytecki przeniósł oddziały: toksykologii, drugi oddział kardiologii oraz interwencji sercowo-naczyniowych, neurologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej, leczenie udarów i SOR. W środę – oddziały: chirurgii urazów wielonarządowych, obserwacyjno-internistyczny, chorób wewnętrznych i geriatrii, anestezjologii i intensywnej terapii. W czwartek przenoszone są: anestezjologia i intensywna terapia (cd.) urologia, otolaryngologia, pierwszy oddział kardiologii i elektrokardiologii interwencyjnej oraz nadciśnienia tętniczego.

Podobnie jak podczas pierwszej tury przenosin 18 do 20 listopada, policja eskortuje karetki transportowe, by zapewnić bezpieczeństwo przewozu pacjentów z oddziałów przy ulicach Kopernika, Śniadeckich i Botanicznej.

Jest jeszcze planowana przeprowadzka dwóch oddziałów: endokrynologii i hematologii, która nastąpi prawdopodobnie do połowy roku. Do nowoczesnego budynku, w którym funkcjonowało do tej pory Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof, przeniesione zostaną te oddziały szpitalne, które do momentu zakończenia kolejnego etapu inwestycji w Prokocimiu mają pozostać w centrum Krakowa. Z końcem marca Szpital Uniwersytecki chce zacząć przekazywanie obiektów opuszczonych w centrum miastu.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu to jedna z najnowocześniejszych i największych placówek medycznych w Europie. Na 16 ha powstało 10 budynków, w których mieści się 925 łóżek dla chorych, 21 oddziałów klinicznych, 27 specjalistycznych poradni, nowoczesne laboratoria diagnostyczne i zintegrowany blok operacyjny składający się z 24 sal, w tym dwóch sal hybrydowych i transplantacyjnych. Inwestycja trwała cztery lata (z czego pierwszy rok zajęło projektowanie) i kosztowała 1,2 mld zł.

 

 

(PAP/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię