Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Auto znowu najszybsze na trasie wyścigu RK

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2014.06.22 17:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:33 )
Reporterzy Radia Kraków jechali tą samą trasą, w tym samym czasie. Znów wyruszyli po 7.00 rano z nowohuckich Bieńczyc przez wciąż zakorkowaną, rozkopaną i remontowaną Nową Hutę do centrum Krakowa. Mimo szumnych zapowiedzi krakowskiego MPK znowu najszybszy okazał się samochód, który gładko przejechał przez miasto i w 25 minut dotarł na metę! Drugie miejsce ponownie zajął rowerzysta, który na miejsce dojechał w 33 minuty.

fot: Tomasz Buszewski

Posłuchaj wypowiedzi Marka Gancarczyka z krakowskiego MPK
Wyścig Nowa Huta - centrum. Rewanż


Rewanżu chciało krakowskie MPK, które tydzień temu dało się pokonać samochodowi i rowerowi. Pojawiły się opinie, że nasz dziennikarz, Karol Surówka, mógł wybrać lepsze połączenie i szybciej dotrzeć z Arki Pana w Bieńczycach do siedziby Radia Kraków przy Alejach Słowackiego. Ubiegłotygodniowy wyścig wygrał Kuba Niziński, który jechał samochodem. Kilka minut później do mety przyjechał rowerzysta Grzegorz Bernasik. Ostatni, po ponad godzinnej podróży dotarł do Radia Kraków Karol Surówka, pasażer MPK.

"Na innych trasach autobus mógłby wygrać" - tak Marek Gancarczyk z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu skomentował dzisiejszy wyścig. Według Gancarczyka, nie można na komunikację miejską patrzeć tylko pod kątem prędkości. Jego zdaniem liczy się też "ekologia, brak wydatków na paliwa i brak problemów z szukaniem wolnego parkingu".

Przypominamy: Test RK: Auto najszybsze na trasie Nowa Huta - centrum

Start: Arka Pana, Bieńczyce, Nowa Huta - tuż po godzinie 7.00.
Meta: Siedziba Radia Kraków - godzina nieznana.

Relacja:
7.05 - Zawodnicy wyruszyli na trasę. Kto będzie pierwszy?

7.17 - Kuba Niziński dojeżdża już do Alei 29 Listopada i jedzie praktycznie bez korków. Samochód może mieć bardzo dobry czas na tej trasie.

7.22 - Karol Surówka i Marek Gancarczyk radzą sobie dobrze. Są właśnie w okolicach ulicy Bora Komorowskiego i przewidują, że komunikacja miejska znacznie poprawi swój wynik.

7.30 - Kuba Niziński w samochodzie jest już na mecie! Samochód znowu okazał się najszybszy. Tymczasem pasażerowie MPK są w okolicach Parku Wodnego.

7.41 - Grzegorz Bernasik już się powoli zbliża do siedziby Radia. Czyżby dzisiejsze wyniki były podobne do tych z zeszłego tygodnia?

7.44 - Rowerzysta, Grzegorz Bernasik juz na radiowym korytarzu.

7.49 - Na mecie są już także Karol Surówka i Marek Gancarczyk z MPK. Wynik jest lepszy niż tydzień temu, ale miejsce się nie zmieniło. Pasażerowie MPK jechali 44 minuty. Tym samym drugi wyścig na trasie Nowa Huta - centrum został zakończony!

Tak Grzegorz Bernasik mijał na początku wyścigu samochód:

 

 

 

 

 

 


Teraz skład zawodników był inny:

Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK - tramwaj/autobus. Towarzyszy mu Karol Surówka

Grzegorz Bernasik - rower

Kuba Niziński - samochód


Przeczytaj: Test RK: podróż pociągiem - tylko dla cierpliwych
Radio Kraków

 

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1082469

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię