W przesłanym do mediów oświadczeniu, Aleksander Grad dziękuje swoim wyborcom. Jak tłumaczy - przed nim nowe wyzwania, ale o szczegółach nie chce jeszcze mówić. Jutro na konferencji prasowej w Tarnowie ma podać szczegóły swojej decyzji. Procedura wygasania jego mandatu poselskiego potrwa kilka tygodni.

Z kolei według serwisu tvn24.pl - Grad rezygnuje z bycia posłem, by zostać prezesem spółki budującej polską elektrownie jądrową - PGE EJ 1. Portal dodaje, że były minister może też pracować w jednej ze spółek zajmujących się wydobyciem gazu łupkowego.

Miejsce Aleksandra Grada w sejmie zajmie najprawdopodobniej obecna radna sejmiku województwa Małopolskiego Elżbieta Achinger. W miejscu biura poselskiego Grada w Tarnowie, ma powstać Biuro Aktywności Obywatelskiej Aleksandra Grada, które ma zajmować się pomocą, doradztwem i wsparciem dla mieszkańców regionu oraz społecznych, samorządowych i gospodarczych inicjatyw.


Aleksander Grad w Sejmie zasiadał od 2001 roku. W ostatnich wyborach, w 2011 roku, otrzymał ponad 23 tysiące głosów w okręgu tarnowskim. Funkcję ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska pełnił od 2007 do 2011 roku. Wówczas zastąpił go Mikołaj Budzanowski.


Danuta Urbanik/IAR/bp