Połączenie z lotniskiem Paryż-Charles de Gaulle dostępne będzie trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele.

Jak podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, stolica Francji cieszy się wielką popularnością wśród pasażerów podróżujących z Krakowa. "To połączenie wzmacnia ruch turystyczny oraz biznesowy intensyfikując kontakty gospodarcze między Małopolską a stolicą Francji. Cieszy nas zatem decyzja Air France o utrzymaniu połączenia z lotniskiem Paryż-Charles de Gaulle również w nadchodzącym sezonie zimowym" - zaznaczył Włoszek.

Dodał, że wciąż trwają prace nad zimową siatką połączeń Kraków Airport. Ich efektem jest także zeszłotygodniowa decyzja holenderskiej linii lotniczej KLM o zwiększeniu ilości rejsów na trasie Kraków-Amsterdam z trzech do czterech dziennie.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. lotnisko obsłużyło blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach.