- Zaprezentują się twórcy, którzy w przełomowy sposób podeszli do rozwiązania problemów ze szczególnie ważnych dla człowieka dziedzin takich jak cyberbezpieczeństwo, produkcja nowoczesnych leków i  urządzeń medycznych, zielona chemia - zapowiada Krzysztof Oleksy ze spółki Intech PK, zajmującej się komercjalizacją rozwiązań opracowanych na Politechnice.

Wśród tych, które będzie można poznać podczas Dnia Wynalazków, znajdą się będą m.in. wynalazki dedykowane chorym na astmę, czekającym na przeszczep tkanek czy narządów, walczącym z depresją czy chorobą Alzheimera. Zaprezentowane zostaną także opracowane w laboratoriach Politechniki pomysły na bezpieczne i tanie modułowe budynki czy ekologiczne kosmetyki, lecznicze i odmładzające. Pokażą się także wynalazcy z innych polskich ośrodków naukowych  z rozwiązaniami służącymi poprawie bezpieczeństwa - komputerowym odciskiem palca na bazie keystrokingu, systemem automatycznej oceny jakości obrazu czy biblioteką przetwarzania dźwięku dla służb ratowniczych. 

Dzień Wynalazków odbędzie w piątek 3 marca w godz. 9-14 w sali konferencyjnej „Kotłownia” na Politechnice Krakowskiej (ul. Warszawska 24). Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

 

materiały prasowe/ar