GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach kraju, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

Z informacji GDDKiA wynika, że błoto pośniegowe i lokalna śliskość występuje na terenie województwa mazowieckiego: na drodze krajowej nr 62 odc. Łacha – Łochów, drodze krajowej nr 60 odc. Ostrów Mazowiecka – Brudki Stare, drodze krajowej nr 50 odc. Stawek – Łochów i na drodze ekspresowej S8 odc. Niegów – Prosienica.

Ponadto błoto pośniegowe i lokalna śliskość występuje również na terenie województwa pomorskiego: na drodze krajowej nr 20 odc. Żukowo – Chwaszczyno i drodze krajowej nr 55 odc. Nowy Dwór Gdański – Chlebówka.

Opady śniegu, śniegu z deszczem występują na terenie województwa: świętokrzyskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego.

Mżawka, deszcz występuje na terenie województw: podkarpackiego, pomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, opolskiego, mazowieckiego, lubuskiego.

Mgła występuje z kolei na terenie województwa: zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie we wschodniej połowie kraju opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -5 st. C w rejonach podgórskich Karpat i -4 st. C na wschodzie do 1 st. C w centrum i 4 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich dość silny, na Pogórzu Karpackim nad ranem w porywach do 70 km/h, w Kotlinie Kłodzkiej do 60 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h, w Tatrach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.