Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Debata przed II turą wyborów prezydenckich w Krakowie

  • Debaty wyborcze
  • date_range Poniedziałek, 2018.10.29 09:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Debata prezydencka przed II turą wyborów w Krakowie. Zmierzyli się w niej Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann. Zachęcamy do słuchania i dyskusji w komentarzach.

Fot. M. Lasyk

Posłuchaj debaty

Uczestnicy debaty:

- Jacek Majchrowski (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA MAJCHROWSKIEGO - OBYWATELSKI KRAKÓW)

- Małgorzata Wassermann (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

 

 

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Debata w skrócie

 

1. Czy Kraków należy już do deweloperów? Czy w efekcie tego już za kilka lat miasto nie stanie się zlepkiem sypialni bez zaplecza oświatowego i sieci dróg?

 

 

2. Jako remedium na problemy transportowe miasta wymienia się metro i szybką kolej aglomeracyjną. Zanim jednak powstaną, musi upłynąć sporo czasu. Czy w takim razie nie lepiej usprawnić to co już mamy, czyli sieć tramwajową, która uchodzi za najwolniejszą w Polsce? Czy mają Państwo pomysł jak ją przyspieszyć?

 

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

3. W samym Krakowie zarejestrowanych jest ponad 600 tysięcy aut, codziennie do miasta dodatkowo wjeżdża kilkadziesiąt tysięcy pojazdów. Co poza budową parkingów PARK&RIDE Państwo proponują, aby poprawić sytuację?

Posłuchaj dyskusji kandydatów Posłuchaj uczestników dyskusji

 

4. To teraz pytamy o czyste powietrze, a raczej jego brak. Czy wierzą państwo, że likwidacja starych pieców rozwiąże problem smogu? Co z zabudowywanymi korytarzami powietrznymi i znikającą zielenią?

 

5. Wszyscy chcemy żyć w bezpiecznym mieście – jaki mają Państwo pomysł na zapewnienie właśnie bezpieczeństwa? Policja czy Straż Miejska? I co zrobić, żeby piesze patrole były widoczne na osiedlach, a nie wyłącznie w ścisłym centrum? A może w ogóle zlikwidować Straż Miejską i wzmocnić policję?

 

6. Małopolska uchodzi za region, którego mieszkańcy żyją najdłużej w kraju. Jak zapewnić ludziom starszym godną starość? I nie pytamy o aktywnych seniorów, bo dla nich oferta jest, tylko o schorowanych, nieraz samotnych ludzi, którzy potrzebują pomocy i w leczeniu i w normalnym, codziennym życiu?

 

 

Druga część debaty to czas na konfrontacje kandydatów na prezydenta Krakowa.

 

 

Ostatni etap debaty to czas na krótkie autoprezentacje kandydatów.

Przed II turą wyborów prezydenckich w Krakowie. Debata w Radiu Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię