Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Akcja Radia Kraków w Bochni. Kilkadziesiąt osób bezpłatnie przebadało płuca

  • Bochnia
  • date_range Czwartek, 2015.10.22 09:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:56 )
Biała sobota dla mieszkańców Bochni. Dziś od 8:00 do 14:00 mieszkańcy Bochni mogli bezpłatnie przebadać płuca w ramach wspólnej akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego. Dzięki takim badaniom można wcześniej zdiagnozować choroby płuc.

Na bocheńskim Rynku stał specjalny spirobus Radia Kraków i PAS. Od godz. 8.00 do 14.00 wszyscy chętni mieszkańcy Bochni mogli w nim bezpłatnie sprawdzić kondycję i wydolność swoich płuc. Bezpłatne badania spirometryczne w mobilnym laboratorium odbyły się w ramach wielkiej akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego „Małopolska bez smogu”. W badaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Zobacz: Małopolska bez smogu. Pyłomierze RK i PAS już w akcji. Są pierwsze dane

Badanie spirometryczne wykonuje się, aby wcześnie zdiagnozować i leczyć choroby obturacyjne płuc, które powodują zwężenie dróg oddechowych i utrudniają oddychanie, m.in. przewlekłą obturacyjną chorobę płuc a także astmę oskrzelową.

Badanie to jest szczególnie ważne nie tylko dla palaczy (biernych i czynnych), o czym mówi się najczęściej, ale także dla mieszkańców aglomeracji miejskich, którzy są skazani na smog i oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię