Radio Kraków

Bochnia

Chełm: 20-latek pod wpływem narkotyków woził gości weselnych

  • date_range 2021-06-08
Nawet dwa lata więzienia grożą młodemu mężczyźnie, który pod wpływem narkotyków woził gości weselnych. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Chełm na drodze krajowej 94.

Oszust wmówił 80-latce, że jej dowód jest podrobiony. Kobieta oddała mu ponad 22 tys. zł

  • date_range 2021-06-04
Podający się za policjanta oszust wmówił 80-latce z powiatu bocheńskiego, że jej dowód osobisty jest podrobiony, a ją samą obserwują przestępcy. Wystraszona kobieta nie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, wypłaciła z banku ponad 22 tysiące złotych i przekazała mężczyźnie.

Problemy z dostawą tlenu do szpitala w Bochni

  • date_range 2021-04-12
Służby ratunkowe uruchomiły w weekend awaryjną procedurę dostarczania tlenu do szpitala w Bochni. Z powodu awarii cysterny dostarczającej tlen do placówki, która leczy zakażonych koronawirusem, istniało zagrożenie, że zabraknie tlenu.

Wideotłumacz języka migowego w Starostwie Powiatowym w Bochni

  • date_range 2021-03-22
Dotychczas korzystanie przez osoby głuche z pomocy tłumacza było możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Teraz - dzięki wideotłumaczowi - Starostwo Powiatowe w Bochni jest dostępne dla niesłyszących bez potrzeby wcześniejszego umawiania się.

Bochnia: Dzięki zgłoszeniu na numer 112 udało się uratować wyziębionego mężczyznę

  • date_range 2021-03-22
Dzięki zgłoszeniu na numer 112 bocheńscy policjanci uratowali starszego mężczyznę przed wychłodzeniem. Temperatura ciała 64-latka wynosiła jedynie 27,4 °C.

Poszukiwana 34-latka wpadła w Bochni

  • date_range 2021-03-19
Była poszukiwana przez kielecką policję za kradzieże z włamaniami. 34-latka wpadła podczas kontroli drogowej w Bochni. Okazało się, że ma również zakaz prowadzenia pojazdów.

Konkurs palm w Lipnicy Murowanej odbędzie się bez udziału publiczności

  • date_range 2021-02-18
Tegoroczny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie) odbędzie się 28 marca na tamtejszym rynku. Ze względu na sytuację pandemiczną wydarzenie zostanie zorganizowane bez udziału publiczności i imprez towarzyszących.

Przegląd grup kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”

  • date_range 2021-01-16
23 grupy kolędnicze z regionu uczestniczą w rozpoczętym w sobotę 39. Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” w Lipnicy Murowanej. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku jury będzie oceniać zespoły na postawie nadesłanych filmów.

Bocheński szpital rekordowy pod względem liczby urodzeń w 2019 r.

  • date_range 2021-01-07
Rekordowe 1726 urodzeń odnotował w minionym roku szpital w Bochni. To spory wzrost w stosunku do 2019 roku, kiedy na tamtejszej porodówce urodziło się 1500 maluchów. Jak wskazuje starostwo powiatowe, ogromnym znaczeniem dla rodziców są warunki, w jakich dzieci przychodzą na świat, a placówka jest systematycznie modernizowana i doposażana w nowoczesny sprzęt. Na skok liczby urodzeń w szpitalu w Bochni niewątpliwie wpłynęło także kilkumiesięczne zamknięcie oddziału położniczego w sąsiednim Brzesku. W związku z tym wiele ciężarnych kobiet decydowało się na poród właśnie w Bochni.

Przy bocheńskim DPS powstało izolatorium

  • date_range 2021-01-07
Przy Domu Pomocy Społecznej w Bochni powstało izolatorium przeznaczone dla podopiecznych i personelu placówki. W izolatorium przygotowano 30 miejsc na wypadek zakażenia koronawirusem lub konieczności odbycia kwarantanny.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię