Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

2,5 miliarda budżetu dla Małopolski

Małopolska w nowej perspektywie finansowej będzie miała budżet 2 i pół miliarda euro. To efekt podziału rezerwy programowej w wysokości ponad 7 miliardów euro, z czego naszemu regionowi udało się wynegocjować jeszcze dodatkowy miliard. W spotkaniu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej uczestniczył Witold Kozłowski, marszałek Małopolski

Fot. pixabay

"Jeżeli chodzi o kwoty główne, myśmy z przedostatniego miejsca w tej chwili wylądowali na miejscu 5. Jeżeli chodzi o zwiększenie alokacji per capita, jak to się mówi, podnieśliśmy z 450 euro na 600-800 na głowę mieszkańca. Jeżeli chodzi o zwiększenie tej kwoty, to uzyskaliśmy drugie zwiększenie, tylko Śląsk nas wyprzedził. Mówię o tym miliardzie dodatkowym. Jestem bardzo zadowolony" - powiedział Kozłowski.

Małopolska otrzyma także pulę dodatkowych 400 milionów złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostają także programy rządowe takie jak np. Krajowy Plan Odbudowy. 
Autor:
Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię