|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W tarnowskich Mościcach będą jednak dwa stadiony?

Prezydent Roman Ciepiela nie wycofuje się z oprotestowanego przez kibiców i działaczy pomysłu przebudowy stadionu piłkarsko-żużlowego w Mościcach. Uważa, że Tarnowa nie stać na to, żeby przeznaczać tak duży obiekt tylko dla jednej dyscypliny sportu, prowadzonej dodatkowo przez prywatną spółkę żużlową. Jednak prezydent dodaje w rozmowie z Radiem Kraków, że można skorygować plany dotyczące przebudowy stadionu lekkoatletycznego, po drugiej stronie ulicy Traugutta.

Mościce z lotu ptaka. Fot. P. Topolski

"Brakuje nam w Tarnowie typowego stadionu dla piłkarzy. Jeżeli taki byśmy zbudowali na obiekcie dzisiejszego stadionu lekkoatletycznego to w tym samym miejscu w Mościcach byłby dwa boiska do rozgrywania meczów piłkarskich. Zatem nie byłoby kolizji z żużlowcami. To jest jakieś rozwiązanie i myślę, że w tę stronę moglibyśmy pójść" - mówi prezydent Tarnowa.

Roman Ciepiela w rozmowie z Radiem Kraków dodaje, że jest po wstępnych rozmowach z PZPN-em, który deklaruje wsparcie, bo potrzebuje boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią dla tarnowskich drużyn. "W budżecie mamy 3,5 miliona na przebudowę tego mniejszego stadionu. Jeżeli byłoby zaangażowanie tego związku to jest szansa, że razem możemy zrobić całkiem niezły obiekt. Są sygnały, że jest to możliwe, ale nikt nie zadeklaruje jeszcze w tym momencie wsparcia finansowego. Myślę, że to jest pewien proces, który powinien się rozpocząć od określenia naszego stanowiska" - mówi. 

Prezydent Tarnowa wyjaśnia, że miałby to być stadion do rozgrywek ligowych z trybunami i oświetleniem. "Według pomysłu PZPN-u mógłby być przykrywany na okres jesienno-zimowy, co umożliwiłoby przedłużenie sezonu. Zagwarantowałoby to także dobre warunki treningowe w okresie zimy.Trzeba bardzo poważnie rozważyć, czy nie zbudować po prostu stadionu piłkarskiego. Lekkoatleci mieliby stadion przy Piłsudskiego" - dodaje Ciepiela. 

Nowa koncepcja była już omawiana podczas komisji sportu oraz komisji ekonomicznej tarnowskiej Rady Miasta. Już wiadomo, że sprawa wywołuje protesty lekkoatletów. Radny Kazimierz Żurowski podczas komisji ekonomicznej podkreślał, że nawet wykonując boisko ze sztuczną nawierzchnią, na mniejszym stadionie dałoby się też zmieścić bieżnię. "Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie" - odpowiada prezydent. 

Radny Żurowski, który do projektu budżetu zgłosił pomysł budowy stadionu żużlowego i piłkarskiego właśnie w omawianym miejscu podkreśla, że na razie nie wycofuje tego wniosku. Konsultacje w tej sprawie będą trwały prawdopodobnie do samej czwartkowej sesji podczas, na tórej ma zostać przyjęty budżet miasta Tarnowa na 2018 rok. 

Rozmowy z prezydentem Romanem Ciepielą będzie można posłuchać po godzinie 14 na tarnowskiej antenie Radia Kraków 101 FM. Poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilną Radia Kraków.

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

31%
69%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 46

mieszkaniec z miasta Tarnów

Czwartek, 25 stycznia 2018, 14:31

Stadiony żużlowe powinny być dwa jeden treningowy a drugi mistrzowski oraz osobne stadiony piłkarskie jeden mistrzowski a drugi treningowy. Lotnisko powinno być z halą przylotów-odlotów z dwoma pasami betonowymi i z całym zapleczem a nie jakieś lądowisko trawiaste dla awionetek. Wybudować linię tramwajową z regionu Lisia Góra do stadionów żużlowych bo tam jest zagłębie kibiców. Ludzie tego pragną jak Kania taki ptak deszczu.

Odpowiedz

Paweł

Czwartek, 25 stycznia 2018, 00:13

Jestem kibicem piłkarskim i uważam, że jeden stadion jest wystarczający dla obu dyscyplin.

Odpowiedz

ere

Środa, 24 stycznia 2018, 16:52

@Adolf

Kibice tez chca dwóch stadionów!!

Odpowiedz

Środa, 24 stycznia 2018, 16:44

@Adolf

oczywiscie ze kibice tez! chyba kazdy rozsadny kibic woli osobny stadion dla zuzla

Odpowiedz

qwe

Środa, 24 stycznia 2018, 16:43

Ludzie, co wy piszecie? Oczywiste jest to, ze powinny powstac dwa osobne stadiony dla kazdej z dyscyplin. Tak jest w kazdym z miast, gdzie zuzel cos znaczy dla kibicow.

Odpowiedz

ww

Środa, 24 stycznia 2018, 10:06

Jestem za budowa jednego uniwersalnego stadionu i małego taniego lotniska General Aviation czynnego w dzień o kodzie referencyjnym 3C wg. ICAO z pasem betonowym o wymiarach 1400 m na 30 m i ograniczonej certyfikacji .

Odpowiedz

WTF

Środa, 24 stycznia 2018, 09:20

najlepiej 6 stadionów. na 10 imprez zuzlowych 1, na 10 treningów zuzlowych 1, dla VI-ligowej Unii Tarnów 1, dla V - ligowej 1, ... w zamian za to zrzekamy się: nakładów na kulturę, infrastrukturę, szkolnictwo...

Odpowiedz

przedsiębiorca

Środa, 24 stycznia 2018, 00:32

Coś się komuś pomyliło

Odpowiedz

Katolik

Środa, 24 stycznia 2018, 00:11

Proponuję wybudowanie trzech stadionów. Jednego im. Prezydenta Tarnowa, drugiego im. Prezesa Sadego i trzeciego im. Radnego Żurowskiego. Amen

Odpowiedz

Wisus

Wtorek, 23 stycznia 2018, 21:21

"Potrzebne stadiony bo "jakaś cywilizacja w tym mieście powinna być" napisał . jakiś cymbał dotychczas niecywilizowany.

Odpowiedz

Bez rozumu.

Wtorek, 23 stycznia 2018, 20:42

Gratulacje za wizjonerstwo; 1. Stadion Błekitnych z torem na 6 pól, Kraków się cieszy bo w Tarnówku nic się nie odbędzie, ale tory z kałużami wody są ok 2. Stadion z płytą nie na ekstraligę tylko I ligę za 70 mln. przecież wizjoner wie że w Tarnowie nigdy nie będzie Ekstraligi, bo jest Nieciecza, brawo. I miliony wyrzucone w błoto 3. Stanowisko z przed 2 dni: wszystko ustalone z PZPN, Ekstaligą Żużla i będzie jeden stadion, dzisiaj cud z nad W atoku, wizjoner dostrzegł drugi stadion. MASAKRA PANIE TZW. "ROZSĄDNY". Strach przegranej zabiera rozum.

Odpowiedz

Adolf

Wtorek, 23 stycznia 2018, 19:52

Remont stadionu żużlowo-piłkarskiego oprotestowali radni PIS z Prezesem Sadym, a nie kibice!!!!

Odpowiedz

baaa

Wtorek, 23 stycznia 2018, 19:05

siedem stadionów i muzeum lotnictwa

Odpowiedz

Wtorek, 23 stycznia 2018, 17:35

@przedsiębiorca

W Tarnowie Niemcy zostawili płytę rynku.... trylinka była super!

Odpowiedz

UT

Wtorek, 23 stycznia 2018, 17:17

Stadion tylko piłkarski musi powstać, jakaś cywilizacja w tym mieście powinna być. Najlepiej jakby był żużlowy i piłkarski osobno.

Odpowiedz

zksfans

Wtorek, 23 stycznia 2018, 16:09

Do tych co piszą "niech spółka żużlowa wybuduje za swoje". Ja nie chodze do kina ,teatru dlaczego Miasto dokłada grube miliony do tego?Niech się utrzymują z biletów i popkornu. Dwa stadiony dla Tarnowa to najlepsza decyzja,bo jak teraz się nie wybuduje to w przyszłości napewno nie.

Odpowiedz

Wtorek, 23 stycznia 2018, 16:02

Ludzie, tego prezydenta i tą radę trzeba w kosmos wystrzelić

Odpowiedz

Dominik

Wtorek, 23 stycznia 2018, 14:58

@tarnowianin

Nie, nie można pana Ciepieli traktować poważnie.

Odpowiedz

tarnowianin

Wtorek, 23 stycznia 2018, 14:52

Jeżeli synonim przez tyle tygodni przekonywał nas, że zasadny jest tylko jeden stadion, a kto twierdzi, że należy budować dwa to szkodnik i nie można zmieniać koncepcji, a teraz zmienił koncepcję i mówi, że można jednak budować dwa stadiony, wyrzucając lekkoatletów to opowiadał bzdury za pierwszym razem czy opowiada teraz? Czy można tego człowieka w ogóle traktować poważnie?

Odpowiedz

exyou

Wtorek, 23 stycznia 2018, 14:24

Większość ludzi którzy się przechadzają po krakowskiej itp to wieśniaki spod Tarnowa i gimby które przyjeżdżają tylko do szkoły.

Odpowiedz