|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wadowice: burmistrz nie przyszła na debatę, a teraz ma pretensje

Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak nie wzięła udziału w debacie, bo... nie widzi sensu rozmowy ze swoim kontrkandydatem, a jej rzecznik zarzucił Radiu Kraków, że w publicznym radiu udzielamy czasu antenowego tylko jednemu kandydatowi i nie dopuszczamy do głosu drugiej strony. Reguły debat są jasne - zapraszamy tylko kandydatów a nie ich przedstawicieli.

Posłuchaj rozmowy Marka Mędeli z Mateuszem Klinowskim

fot: Marek Mędela

Przypomnijmy, na debatę wyborczą zaprosiliśmy oboje kandydatów, którzy zmierzą sie w drugiej turze w Wadowicach.

Burmistrz przysłala jednak tylko oświadczenie i swojego rzecznika, Stanisława Kotarbę. Ten w wyborach nie startuje, nie mógł więc wziąć udziału w debacie.

Burmistrz Wadowic tefonicznie poinformowała redakcję Radia Kraków, że rzecznik nieprecyzyjnie poinformował ją o charakterze debaty, ale i tak nie wziełaby w niej udziału, bo nie widzi sensu rozmowy ze swoim kontrkandydatem. Reguły debat są jasne  - zapraszamy tylko kandydatów a nie ich przedstawicieli.

 

Film dzięki uprzejmości portalu www.wadowiceonline.pl

 

Zobacz zapis debaty

Marek Medela, jg

 

92%
8%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 62

Solidarny

Poniedziałek, 24 listopada 2014, 17:13

W dniu wczorajszym w niedzielę rozpoczęła się brudna kampania wyborcza. Niestety przy udziale i głosami proboszczów na niedzielnych mszach. Nie oszczędzono nawet 9 latków przygotowywanych do I Komunii Świetej. http://pressmix.eu/index.php/2014/11/24/kampania-polityczna-w-apolitycznym-kosciele-komu-sluza-proboszczowie/#more-73196 To co działo się na Wysokiej w kościele spowodowało opuszczanie świątyni przez Wiernych w czasie mszy. Nie odstawał od nagonki proboszcz z Jaroszowic czy Choczni. ewa Fil;ipiak rozpoczęła brubnmą kampanię. Czy jej to pomoże ? Jak wiemy rzecznik, szef powiatowego PO jest jej szefem sztabu wyborczego i prowadzi tę kamapnię. Czy tak brudna z powodu przegranej rzecznika i blamażu ? Wstyd dla Wadowic. wstyd dla księży.

Odpowiedz

100% racji

Poniedziałek, 24 listopada 2014, 09:25

marny naśladowca Poniedziałek, 24 Listopada 2014, 07:11 Klinowski to nieudolny naśladowca Palikota i Grodzkiej z tą różnicą że Palikot i Grodzka robią politykę systematycznie i na innym poziomie niż Klinowski

Odpowiedz

55 % głosów na Klinowskiego

Sobota, 22 listopada 2014, 22:06

zagłosuje na Klinowskiego po to, by z tego miasta pogonić dotychczasową bandę razem z tym obleśnym rzecznikiem

Odpowiedz

wilson

Sobota, 22 listopada 2014, 21:18

nie no, to w całym kraju już się przejechali na Palikocie a tu się szykuje "powtórka z rozrywki" na szczeblu lokalnym . Chyba lepsze to co dotychczasowe niż dużo szumu z którego nic nie wyniknie. Na pewno nie pójdę głosować na tego gościa.

Odpowiedz

aro

Sobota, 22 listopada 2014, 11:41

Bo widać, że wyniki na blamaż są wykreowane przez Radio Kraków. Nie róbcie się takim radiem jak Radio Zet. I błagam, nie róbcie się takimi dziennikarzami jak Monika Olejnik.

Odpowiedz

aro

Sobota, 22 listopada 2014, 11:05

Po wysłuchaniu audycji myślę, że musicie wziąć informatyka za dupę jak on ustawił sposób głosowania na blamaż, że od razu od początku na pierwszą pozycję było mnóstwo głosów i sprawdzić procentowo z jakich numerów IP komputerów się wzięły.

Odpowiedz

aro

Sobota, 22 listopada 2014, 10:09

Zwykła rotacja władzy w polskich samorządach powinna być normą, wynikającą z regulacji prawnych. Z historii Dubrownika wynika, że to się najlepiej sprawdzało.

Odpowiedz

kocicho

Sobota, 22 listopada 2014, 10:03

@aro

W Wadowicach może nie - ale w miejscowościach należących do gminy Wadowice TAK ! . W miejscowościach od Andrychowa do Krakowa mieszka baardzo dużo ludzi

Odpowiedz

A może jednak

Sobota, 22 listopada 2014, 08:09

Taka polaryzacja polityczna na szczeblu gminnym to niestety objaw patologii systemu i to trzeba - Panowie radiowcy - powtarzać jak mantrę. W samorządach powinni działać głównie społecznicy, poświęcający swój czas i umiejętności dla realizacji celów publicznych, pożytecznych społecznie. To nie powinien być korporacjonizm czy prezydencjalizm, przybierający formę swego rodzaju "uwłaszczenia się" pewnej części lokalnej społeczności (będącej u władzy) na innej. Wadowice to wręcz wzorcowy przykład takiej dewiacji. Obóz będącej od ponad 20 lat u władzy grupy stworzył taką sieć powiązań i zależności (urząd, szkoły, spółki komunalne, firmy realizujące zadania publiczne wybierane w drodze przetargów, etc.), że próba ich odsunięcia od władzy jest zadaniem niezmiernie trudnym. Zamiast wzmacniać demokrację, prowadzi to do bardzo niebezpiecznych zjawisk jak wzrost antagonizmów wewnątrzspołecznych i destrukcja więzi społecznych. Tak nie powinno być, samorząd to niemal jak rodzina, wspólnota lokalna wyrastająca ze wspólnych korzeni, która powinna realizować cele pożyteczne i użyteczne dla mieszkańców. Zwykła rotacja władzy powinna być normą, i to nie tyle wynikającą z regulacji prawnych co ze samoświadomości obywateli. Niestety tak nie jest. W Wadowicach stworzono najwidoczniej model, że raz zdobyta praca w samorządzie ma być pracą na całe życie, do emerytury (oczywiście dla wybranych). Trudno z takim myśleniem walczyć. Wierzę jednak, że mimo wszystko w tej próbie Mateuszowi Klinowskiemu uda się wygrać i skończyć z z tą patologią.

Odpowiedz

Zuza

Sobota, 22 listopada 2014, 00:18

@Mino

100 % racji

Odpowiedz

BB

Piątek, 21 listopada 2014, 20:28

buhahahahahahahah..... Klinowski dobrym burmistrzem.. hahahaha dobry żart !

Odpowiedz

Mino

Piątek, 21 listopada 2014, 19:08

Trzymam kciuki za Klinowskiego. Oby wreszcie Wadowice odetchnęły od tego, co było przez ostatnie dwadzieścia lat. Już sam fakt, że na Klinowskiego zagłosowało w pierwszej turze tak wielu wadowiczan sprawia, że jakoś chętniej wraca się teraz do Wadowic, a i ludzie wydają się sympatyczniejsi, a miasto słoneczne, nawet w pochmurne dni :)

Odpowiedz

aro

Piątek, 21 listopada 2014, 18:34

Widać, że i w Radio Kraków stosują kreatywne liczenie głosów na blamaż. Przecież w Wadowicach nie słucha tego radia aż tyle osób ile zagłosowało na tę godzinę na blamaż. 643 x 80% = 515.

Odpowiedz

Piątek, 21 listopada 2014, 16:25

@50+

Mylisz się! Wywalono mnie z pracy z naruszeniem i prawa i poparciem szanowanej pani burmistrz - protestował jeden Mateusz! Pracy nie mam - na szczęście mam dobry zawód i pracuję z wolnej stopy... MOgę olewać te parszywe układy!

Odpowiedz

Wadowiczanin_od_urodzenia

Piątek, 21 listopada 2014, 15:25

@aro

A co.. wyjdziecie na ulice z "Kurierem"?? wkońcu ktoś sie wk...rwi że P. Burmistrz traktuje Papieża jako swoje logo reklamowe. Koniec blamaży... gratulacje dla P. Burmistrz że na targach pracy gdzie było parę setek bezrobotnych chwaliła się w przemówieniu jak to ona dużo nie robi.

Odpowiedz

aro

Piątek, 21 listopada 2014, 14:28

Jeśli Radio Kraków chce żeby były burdy w spokojnych Wadowicach, to popierajcie dalej Klinowskiego.

Odpowiedz

aro

Piątek, 21 listopada 2014, 14:25

Mateusz Klinowski jest w tych wyborach 2014 r. na burmistrza miasta Wadowice takim samym kandydatem jak Stan Tyminski w wyborach prezydenckich w 1990 r. w Polsce, który przedstawiał się jako jedyny „człowiek spoza układu” i alternatywa dla pozostałych, a także zdecydowanie kontestował dokonywane reformy gospodarcze.

Odpowiedz

Stasek

Piątek, 21 listopada 2014, 14:02

Już dawno potrzebny czas w naszym mieście na zmiany.I myślę że to teraz nastąpi. Kościół niech się nie wtrąca do polityki , i dziwię się proboszczowi że tak mocno włącza się w akcje .Niech się zainteresuje jak ludzie żyją w Wadowicach , oczywiście nie tymi przy korycie. Zmiany ,Zmiany muszą być .Opamiętajcie się i głosujcie jak Wam sumienie podpowiada ,a nie jak kościół podpowiada.Będzie lepiej jak zagłosujecie według własnego sumienia , a nie narzuconego .

Odpowiedz

Za Mateuszem

Piątek, 21 listopada 2014, 13:34

trzeba wnieść do tego miasta coś nowego, a stare śmieci wyrzucić na złom

Odpowiedz

EwaMusiOdejść

Piątek, 21 listopada 2014, 13:31

Zachęcam do obejrzenia na youtube nagrania- "Kotarba Blues". Uważam, że to Kotarba odstawił w tym wypadku heppening, wcielając się w niesamowicie kłótliwego człowieka, oprócz tego natrętnego i zastraszającego redaktora. Swoimi argumentami tylko się pogrąża.

Odpowiedz