|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zmarł Marcin Pawlak, burmistrz miasta i gminy Dobczyce

W poniedziałek, 12 stycznia zmarł burmistrz miasta i gminy Dobczyce - Marcin Pawlak.

Posłuchaj mieszkańców Dobczyc i współpracowników burmistrza

Zmarł burmistrz podkrakowskich Dobczyc, Marcin Pawlak. Był jednym z najdłużej urzędujących gospodarzy miasta w Małopolsce.

Marcin Pawlak burmistrzem Dobczyc - z przerwą na jedną kadencję - był od początku samorządów. Stanowisko objął 1990 roku. Między 1998 a 2002 rokiem był członkiem zarządu województwa małopolskiego.

W listopadzie został wybrany na kolejną kadencję.... wygrywając wybory z olbrzymią przewagą w pierwszej turze. Walczył z chorobą nowotworową. Miał 64 lata.

- Bardzo dobry człowiek. Żal. Mógłby jeszcze być tu dla nas, dla ludzi - mówią Radiu Kraków mieszkańcy Dobczyc. - Dbał o wszystkich. Nie wiemy, czy Dobczyce doszłyby kiedykolwiek do tego, do czego doszły pod jego zarządami.

Za czasów Marcina Pawlaka Dobczyce i okoliczne wsie zmieniły się nie do poznania. Gmina jest jedną z najpiękniejszych i najlepiej rozwiniętych w Małopolsce.

Pogrzeb Marcina Pawlaka odbędzie się w czwartek w Dobczycach o godzinie 12.

Rodzina prosi, żeby zamiast kwiatów, wpłacać pieniądze na konto Hospicjum Domowego "Bądźmy razem" w Wiśniowej. Księga kondolencyjna będzie wyłożona w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.  

Nowy burmistrz miasta wybrany zostanie w wyborach przed terminowych, które odbędą się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

 

RK

90%
10%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

KASIA

Poniedziałek, 30 marca 2015, 01:11

@Basia

Chyba trochę przesadziłaś z tymi słowami???

Odpowiedz

maja

Poniedziałek, 30 marca 2015, 01:10

@mia

Musiał wycierpieć???Każdy z nas w jakich sposób cierpi będąc na tej ziemi i pokonując trudności każdego dnia. Zastanawiacie się czasem nad tym co piszecie???

Odpowiedz

olala

Poniedziałek, 30 marca 2015, 01:07

@skrzynka

naprawdę, wpaniały??? a cóż on takiego zrobił, żeby go wspaniałym nazywać

Odpowiedz

skrzynka

Czwartek, 15 stycznia 2015, 21:16

@Anna

wspanialy godny wspomnien czlowiek

Odpowiedz

skrzynka

Czwartek, 15 stycznia 2015, 21:16

@Anna

wspanialy godny wspomnien czlowiek

Odpowiedz

skrzynka

Czwartek, 15 stycznia 2015, 21:16

@Anna

wspanialy godny wspomnien czlowiek

Odpowiedz

Środa, 14 stycznia 2015, 22:20

Straciliśmy wspaniałego włodarza gminy i dobrego człowieka

Odpowiedz

Była mieszkanka Dobczyc

Środa, 14 stycznia 2015, 08:39

Wspaniały człowiek i wielka strata dla Dobczyc niech Bóg ma go w swojej opiece

Odpowiedz

MARCIN Z SIERAKOWA

Wtorek, 13 stycznia 2015, 22:45

Wspaniały Człowiek,Nigdy Nikomu Nie Odmówił Pomocy,WIELKA STRATA-WIELKIEGO CZŁOWIEKA.

Odpowiedz

ktoś bliski

Wtorek, 13 stycznia 2015, 20:50

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU.

Odpowiedz

Pawel z Krakowa

Wtorek, 13 stycznia 2015, 17:32

Niesamowice dobry czlowiek, niestety b doswiadczony przez zycie. Wielka strata dla nas wszystkich.

Odpowiedz

Marian Krzewiński

Wtorek, 13 stycznia 2015, 16:01

To był zacny, skromny i uczciwy Człowiek . Cześć Jego Pamięci.

Odpowiedz

mia

Wtorek, 13 stycznia 2015, 08:00

Kochany ,skromny i dobry czlowiek a tyle musiał wycierpiec. Będzie mi go bardzo brakowało, niech spoczywa w pokoju.

Odpowiedz

Rafał

Wtorek, 13 stycznia 2015, 00:52

Wspaniały człowiek! Niech spoczywa w pokoju. [*]

Odpowiedz

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:40

Wielka strata,,Pamięć o nim nie umrze,,,

Odpowiedz

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:39

@Basia

Wielka strata,,,

Odpowiedz

Basia

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:47

Wspaniały CZŁOWIEK!!Nie ma drugiego takiego...już nikt nie bedzie tak pomagał ludzią (*)(*)

Odpowiedz