Część naukowców twierdzi, że budynek nie spełnia warunków: np. sterylności czy tłumienności. Są opinie, że nie ma zabezpieczeń antywibracyjnych. Dziekan odpiera jednak te zarzuty, zapewniając, że laboratoria spełniają wszystkie wymagania. "Jak w każdej społeczności opinie są podzielone. To były zarzuty związane z tym, że budynek nie spełnia warunków: np. odpowiednich zabezpieczeń antywibracynych, ale można sprawdzić w odpowiednich laboratoriach, że te warunki są spełnione" - mówi w rozmowie z Radiem Kraków dziekan wydziału, prof. Andrzej Warczak.

"Tutaj mamy około 50 różnych laboratoriów. Dostaliśmy nową aparaturę do badań z nanofizyki do badań obiektów bardzo małych, porównywalnych nawet z rozmiarami atomu, a to stawia pewne wymagania" - mówi Radiu Kraków profesor Andrzej Warczak, dziekan wydziału.  

Wydział przy ulicy Łojasiewicza na Ruczaju jest większy od tego przy Reymonta o połowę, ma 24 tysiące metrów kwadratowych. Budowano go 4 lata, od września 2010 roku. Kosztował 230 milionów złotych. Na wydziale studiuje ponad 1300 studentów oraz 200 doktorantów a pracuje ponad 180 nauczycieli akademickich i prawie 140 pracowników technicznych i administracyjnych. 

 

(Aleksandra Ratusznik/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: