|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Spór o wybieg dla psów w krakowskich Bieńczycach

Ogrodzony skwer dla czworonogów miał powstać z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Problemem jest jednak jego lokalizacja. Mieszkańcy w najnowszym biuletynie rady dzielnicy zwracają uwagę, że wybieg jest w sąsiedztwie kościoła i miejscu, w którym co roku przechodzi procesja Bożego Ciała.

posłuchaj materiału Jakuba Kusego

fot: Jakub Kusy

Reporter Radia Kraków zapytał mieszkańców o ich zdanie. Jak się okazuje, nie mają nic przeciwko inwestycji. "Skoro będzie wybieg dla piesków i będą tam robiły kupy to tym lepiej. Procesja jest raz w roku. Nie będzie to przeszkadzało. Jak psy ganiają luzem to mają pretensje. Tak to gdzie te psy mamy wypuścić?" - mówią.

Skwer dla czworonogów miałby powstać w rejonie ulicy Świętej Rodziny na osiedlu Kalinowym. Oprócz części wiernych lokalnej parafii do protestu włączyli się dyrektorzy tamtejszego przedszkola, podstawówki i Młodzieżowego Domu Kultury, którzy w jego budowie upatrują się zagrożenia dla swoich podopiecznych. Do tego dochodzą, jak mówi dyrektorka szkoły walory...estetyczne i zapachowe.

Andrzej Buczkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bieńczyce tłumaczy, że wszystko rozbija się o ogrodzenie. "Jeśli byłaby taka sytaucja, że ktoś zechciałby to ogrodzić płotem, żeby piesków nie było widać to nie ma sprawy. Niestety przykład z innych dzielnic mówi, że to jest odsłonięte. To przeważa w tej sytuacji" - mówi. O jakie sytuacje chodzi? O to, że psy mogą czasem...kopulować, a to zgorszyłoby dzieci, na dodatek co dwa lata przechodzi tamtędy procesja Bożego Ciała i to nie licuje z wybiegiem dla psów.

Jak się okazało, autorka projektu budowy wybiegu uległa naciskom części mieszkańców i zwróciła się do Zarządu Zieleni Miejskiej z prośbą o zmianę lokalizacji. Jeżeli mieszkańcy zagłosują za budową wybiegu, powstanie on w rejonie ulicy Okulickiego. Wybieg ma kosztować 250 tysięcy złotych. Ma być ogrodzony i podzielony na części: dla psów dużych i małych. 

fot: Jakub Kusy

 

 

(Jakub Kusy/ko)

38%
62%