|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Proboszcz bazyliki Mariackiej w Krakowie przygotowuje się do przyjęcia uchodźców

Bazylika Mariacka przygotowuje ośrodek w Zembrzycach koło Suchej Beskidzkiej dla uciekinierów z Syrii - mówił na antenie Radia Kraków brat proboszcza, poseł PO Ireneusz Raś.

Posłuchaj komentarza posła Ireneusza Rasia z PO

fot. W Kaczówka

W przyszłym tygodniu, w związku z napływającą falą uchodźców odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Bez względu na jego efekty parafia bazyliki Mariackiej  przyjmie uciekinierów w Zembrzycach - zadeklarował  na antenie Radia Kraków poseł PO Ireneusz Raś.

- Nie jesteśmy co prawda krajem docelowym dla uchodźców, ale dzisiaj musimy przyjąć program działania, sportowy, kulturalny, choćby w przypadku fali uchodźców z Ukrainy - mówił poseł PO. Parafia Mariacka przygotowuje ośrodek w Zembrzycach, do którego mieliby trafić uciekinierzy z Syrii. Ireneusza Raś zadeklarował, że będzie wspierał brata w przygotowaniach do przyjęcia Syryjczyków. 

    - Taka jest decyzja Kościoła krakowskiego i w konsekwencji również mojego brata, który jest proboszczem bazyliki Mariackiej. Trzymam za niego kciuki i zrobię absolutnie wszystko, żeby udało się uratować choć kilka rodzin - zadeklarował poseł PO.     

Przeczytaj: Spór o uchodźców w Krakowie. Trzy manifestacje przejdą ulicami miasta.

Chęć przyjęcia uchodźców wyrazili również duchowni sądeckich parafii. - Gotowi jesteśmy przyjąć rodziny uciekinierów, ale wciąż nie wiadomo na jakich zasadach ma się to odbywać – deklarują księża w rozmowie z reporterem Radia Kraków. Chęć niesienia pomocy zgłosiła też Caritas Archidiecezji Krakowskiej. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który zaproponował, by każda wspólnota przyjęła po jednej rodzinie uciekinierów z państw ogarniętych wojną. 

Przeczytaj: Duchowni sądeckich parafii i krakowska Caritas deklarują chęć przyjęcia uchodźców

RK/jg

22%
78%