|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ekologiczna bomba w krakowskim parku Lilii Wenedy zostanie rozbrojona

Jak alarmują mieszkańcy Prokocimia, jeden ze stawów w parku Lilii Wenedy jest mocno zanieczyszczony. Woda ma kolor ciemnobrunatny, pływają tam resztki jedzenia i śmieci. Co najgorsze, woda jest na tyle toksyczna, że giną tam kaczki i ryby. Urzędnicy z ZIKiT-u potwierdzają spostrzeżenia krakowian i obiecują wyczyszczenie stawu.

Posłuchaj co mówią mieszkańcy Prokocimia

fot: Dominika Panek

Mieszkańcy Prokocimia twierdzą, że zbiornikiem nikt się nie interesuje. "Są nieżywe kaczki i ryby w stawie. Masa tego jest. Przychodzę i je karmię. Teraz wszystko pływa do góry brzuchami. Nigdy tu jeszcze nie widziałam czystej wody. Czasami tutaj śmierdzi. To jest taki smród organiczny, zepsuty" - mówią.

Mieszkańcy Prokocimia proszą o to, by służby zbadały wodę i wyczyściły staw. Po interwencji Radia Kraków, pracownicy ZIKiT-u oczyszczą w poniedziałek zbiornik wodny. "Dokładnym oczyszczeniem stawu powinien zająć się jednak Zarząd Zieleni Miejskiej, bo park położony jest na działkach, którymi zarządza ta jednostka. Dzisiaj na miejsce pojadą inspektorzy. Ten staw znowu zostanie wyczyszczony w takim zakresie, w jakim jesteśmy w stanie. To jest woda zamknięta, nie ma naturalnego odpływu. Były bardzo duże upały. Tam trzeba wymienić wodę. To bardzo duża inwestycja. Zwóciliśmy się z tym do Zarządu Zieleni Miejskiej" - mówi Paulina Polak z ZIKiT-u.

Przeczytaj: "Bomba ekologiczna w stawie w Parku Lilli Wenedy?"

Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej informuje natomiast, że sprawa należy do ZIKiT-u, a oczyszczenie stawu nie leży w kompetencjach pracowników ZZM-u.

fot: Dominika Panek

 

 

 

(Dominika Panek/ko)

83%
17%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

xew

Środa, 16 sierpnia 2017, 10:05

Jak się zakładało park to dla mnij rozgarniętych urzędników należy też ustalić plan jego gospodarowania i jeśli jest staw to należy ustalić jakich harmonogram że gruntownie oczyszcza się go np. co 3-5 lat. A wybudowało sie go z 20 lat temu może raz był czyszczony

Odpowiedz

Wtorek, 15 sierpnia 2017, 17:41

Pan Prezydent kempf zaraz rozwiąże problem. Zasieje łąki i zrobi piaskownicę.

Odpowiedz

Grdalus

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 20:43

Nie to nie jest formalnie w parku tylko na jego skraju. Teren nie należał do parku choć aż by się prosiło.

Odpowiedz

``Inny

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 17:54

Jak to kto? Wiadomo przecież wszem i wobec. Zamykane są korytarze przewietrzające miasto, nie spełnia się warunków odległości pomiędzy budynkami, stacjami paliw, myjniami samochodowymi, itp. i wcale mnie nie zdziwi jak za niedługo powstaną apartamentowce w lasku Wolskim i na kopcach Piłsudskiego czy Kościuszki.

Odpowiedz

Krk

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 15:55

Kto w ogóle wydał pozwolenie żeby w parku bloki budować?

Odpowiedz

``Inny

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 15:26

Nie ma szans, każda złotówka jest na wagę złota :), a po co kasę wydawać. Tak reklamę ma za free, a mieszkania będzie w zimie pokazywał jak śnieg spadnie bo wszystko zasłoni. - Panie w lecie jak tu pięknie w stawiku rybki, kaczki, zielono. Zdjęcia w Corelu edytowane pokaże (oczywiście nie przyzna się) i na pewno jakiegoś zainteresowanego f...jera znajdzie.

Odpowiedz

Grdalus

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:52

Już budują kilkadziesiąt metrów od tego stawu. Lilli Wenedy Park - Mieszkania w otulinie parku. Nic tylko wyjść na balkon i odetchnąć świeżym powietrzem znad stawku. A swoją drogą deweloper wykorzystuje publiczny park do reklamy swojej inwestycji nie dokładając się nic do utrzymania parku. Może wyczyściłby charytatywnie staw w parku - otulinie jego inwestycji?

Odpowiedz

``Inny

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:15

Zasypać i wybudować APARTAMENTOWCE, takie rozwiązania w Krakowie to na porządku dziennym przecież. Nad czym tu spekulować. I kasa na premie dla "szanownego" plenum dzięki temu dodatkowa będzie. Wszyscy będą szczęśliwi, nikt nie będzie narzekać bo przecież już śmierdzieć nie będzie, a ryby to sobie w telewizji albo na tapecie komputera można pooglądać, no ewentualnie wygaszacz ekranu :).

Odpowiedz