|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sejm powiedział TAK dla ustawy antysmogowej

Posłowie przyjęli wszystkie poprawki do ustawy antysmogowej. Daje ona samorządom możliwość decydowania o tym jakim paliwem można na ich terenie ogrzewać domy.

mówi: poseł PO Tadeusz Arkit, współautor ustawy antysmogowej

fot. archiwum RK

Poseł PO Tadeusz Arkit, współautor ustawy antysmogowej powiedział w rozmowie z Radiem Kraków, że cieszy się, że posłowie poparli poprawki choć podkreśla, że nie miały one znaczenia merytorycznego.

Jak powiedział z kolei w rozmowie z Radiem Kraków Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznes Alert, nowe przepisy mogą jednak zagrozić polskim kopalniom... ale nie tylko. "Jeżeli ograniczymy spalanie węgla w piecach no to będzie go mniej sprzedawać polskie górnictwo. I w ten sposób jest to jakieś pośrednie uderzenie w polskie górnictwo. Jest to bardziej uderzenie w biedniejszych obywateli, którzy ze względu na brak środków finansowych korzystają z najtańszego źródła opału.  Jest to zwykle węgiel, miał węglowy i inne surowce."

Podobnego zdania byli posłowie PiS, którzy jednak  poparli trzy z pięciu poprawek, a przy dwóch - wstrzymali się od głosu. Zdaniem Jakóbika, w przypadku tej ustawy, potrzebne jest wsparcie finansowe dla najbiedniejszych, tak jak to się dzieje na przykład w Krakowie, gdzie najubożsi mogą liczyć na dofinansowanie do rachunków za ekologiczne, ale bardziej kosztowne ogrzewanie.

Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta, który ma podjąć decyzję w ciągu 30-tu dni. Nie wiadomo czy Andrzej Duda podpisze ustawę. Do tej pory tłumaczył, że musi poczekać na rozstrzygnięcie w sejmie, a potem dokładnie się z ustawą zapoznać. Apel o podpisanie dokumentu wysłali do niego samorządowcy z Krakowa, którym najbardziej zależy na uchwaleniu nowych przepisów.

ZOBACZ JAK GŁOSOWALI PARLAMENTARZYŚCI Z MAŁOPOLSKI

 

 

 

RK

mówi: Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznes Alert

100%
0%