|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Premiera „Raju” Franzobla na scenie Teatru STU w Krakowie

W najnowszej premierze Teatru Stu, reżyser spektaklu "Raj" Krzysztof Pluskota, zastanawia się czym byłby raj dla aktorów. Wieczną grą przy niegasnącym świetle reflektorów i nieustannej obecności widowni? Do takiego miejsca trafia trójka aktorów: Topfenhopfer – stary mistrz, Gapp – wrażliwiec w średnim wieku oraz Kienz – młodzieniec przekonany o własnej wyjątkowości. Spektakl jest jedną z premier jubileuszowego 50 sezonu Krakowskiego Teatru STU.

fot.mat.prasowe

Spektakl jest debiutem reżyserskim Krzysztofa Pluskoty. Po raz pierwszy na Scenie STU wystąpi Mirosław Zbrojewicz znany m.in. z takich filmów jak: "Chłopaki nie płaczą", "Kiler", "Tato", "Tajemnica Westerplatte".
W sztuce „Raj” Franzobel w sposób ironiczny, ale też z sympatią zajmuje się codziennym blichtrem teatru. Bohaterowie, niebezpieczni przestępcy, robią podkop, by wydostać się na wolność, która okazuje się teatrem,rajem i Wieżą Babel. Spektakl pełen jest zabawy konwencją i językiem. -To sztuka, gdzie nic nie jest do końca wiadome. W tej historii pewne jest tylko to, że trzech bohaterów opowiada widzom historię, ale pełną niedopowiedzeń i manipulacji. Jeden z aktorów wypowiada znaczącą kwestie: życie to jest wieczna gra- mówił Radiu Kraków Michał Zębik z Teatru STU w Krakowie.

Spektakl jest jedną z premier jubileuszowego 50 sezonu Krakowskiego Teatru STU. Miesiąc później, 19 lutego do repertuaru Teatru dołączy spektakl „Rewizor” M. Gogola w nowym tłumaczeniu Tadeusza Nyczka i reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Ostatnim z premierowych przedstawień będzie komedia „Psycho-tera-polityka” Dominika Rettingera w reżyserii Mirosława Gronowskiego. Spektakl zobaczymy w kwietniu 2016 roku.

 

Tłumaczenie: MAREK SZALSZA

OBSADA:

Topfenhopfer: MIROSŁAW ZBROJEWICZ

Gapp: SZYMON KUŚMIDER/KRZYSZTOF PLUSKOTA

Kienz: KRZYSZTOF KWIATKOWSKI/OTAR SARALIDZE

oraz: JOANNA SAJDUK i TOMASZ NOWAK

REŻYSERIA: KRZYSZTOF PLUSKOTA

SCENOGRAFIA: HANNA SIBILSKI

MUZYKA: JACEK "BUDYŃ" SZYMKIEWICZ

ASYSTENT REŻYSERA: ŁUKASZ FIJAŁ

ZDJĘCIA: PAWEŁ NOWOSŁAWSKI

Premiera spektaklu „Raj” Franzobla odbędzie się 10 stycznia natomiast 8 i 9 stycznia aktorzy zagrają dwa spektakle przedpremierowe.

 

M. Nieciecka Mac/ inf.pras.

75%
25%