|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radio Kraków Transmisje – nowa oferta programowa Radia Kraków w DAB+

Radio Kraków poszerza ofertę programową. W najbliższy piątek po godz. 18.00 na antenie Radia Kraków słuchacze posiadający radioodbiorniki cyfrowe, będą mogli wybrać pomiędzy słuchaniem programu głównego Radia Kraków w FM-ie a słuchaniem transmisji meczu Wisła Kraków – Korona Kielce w systemie DAB+.

fot: ptj

To nowe, dotąd niewykorzystywane w polskiej radiofonii możliwości, jakie daje wprowadzana sukcesywnie technologia cyfrowego nadawania oraz radioodbiorniki cyfrowe. Dziś osoby posiadające radioodbiornik DAB+, mogą słuchać jak do tej pory wszystkich stacji FM, dodatkowo mają też do wyboru szereg stacji nadających tylko cyfrowo -  m.in. OFF Radio Kraków, którego słuchać można w DAB+, internecie oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Teraz Radio Kraków idzie jeszcze krok dalej. Jako pierwsza rozgłośnia rozszczepiać będzie główny program Radia Kraków na FM i DAB+. Dzięki temu w wybranych porach słuchacze posiadający odbiorniki cyfrowe będą mogli wybrać bieżący program w FM-ie lub transmisje w DAB+. Pierwszy test w piątek 25 września po godz. 18.00. Wtedy, w tym samym czasie Radio Kraków w DAB+ transmitować będzie mecz Wisła Kraków – Korona Kielce a w FM-ie będzie nadawany program zgodny z ramówką.

„DAB + to nie tylko lepsza jakość, to przede wszystkim dużo większe możliwości, jeśli chodzi o poszerzanie oferty dla słuchaczy" – mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. "My te możliwości chcemy jak najszerzej wykorzystywać. Stąd pomysł na rozdzielanie programu nadawanego w FM-ie i w DAB+, czyli Radio Kraków Transmisje. Dzięki temu nasz słuchacz w tym samym czasie może wybrać program główny Radia Kraków lub transmisję meczu. Dodatkowo ma do wyboru program OFF Radia Kraków. Tylko w ten sposób można przekonać odbiorcę, że decydując się na radio cyfrowe, zyskuje nie tylko cyfrową jakość odbioru, ale też dostęp do dużo szerszej oferty” - dodaje Marcin Pulit.

Radio Kraków w DAB+ nadaje od 31 grudnia 2014 roku. Od stycznia 2015 w DAB+ nadaje także zupełnie nowy cyfrowy kanał OFF Radio Kraków, poświęcony kulturze i muzyce offowej, którego słuchać można w radioodbiornikach DAB+ oraz analogowo przez internet na off.radiokrakow.pl, jak również za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Osoby, które nie posiadają odbiornika cyfrowego, w dalszym ciągu będą mogły słuchać relacji sportowych w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym na stronie internetowej Radia Kraków a także poprzez bezpłatną aplikację mobilną Radia Kraków.

Co to jest DAB+? Przypominamy

 

 

 

 

RK

75%
25%