|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przedstawiciele PiS: "Droga S1 dla Oświęcimia staje się faktem"

- Droga S1 dla Oświęcimia i ziemi oświęcimskiej staje się faktem - mówiła w piątek była premier Beata Szydło. Do końca roku mają zostać ogłoszone przetargi na zaprojektowanie i budowę wszystkich czterech odcinków drogi ekspresowej S1 między Bielskiem-Białą a Mysłowicami. To ważna inwestycja dla mieszkańców Małopolski zachodniej. Razem z drogą szybkiego ruchu ma powstać dziewięciokilometrowa południowa obwodnica Oświęcimia z trzecim mostem na Sole.

Posłuchaj co mówi minister Andrzej Adamczyk

fot: Marek Mędela

Przygotowania do budowy trwały kilkanaście lat. Przeciwko powstaniu drogi protestowali między innymi mieszkańcy, ekolodzy, górnicy i komitet ds. UNESCO, z uwagi na przebieg drogi w pobliżu byłego obozu Auschwitz-Birkenau. "Teraz możemy zapewnić, że to już historia. Udało się znaleźć komprmis. Wszyscy są usatysfakcjonowani. Dlatego ogłosiliśmy przetarg na budowę drogi S1. W 2023 roku pojedziemy nowoczesną drogą ekspresową od Zwardonia do Bielska-Białej. Dalej Oświęcim, obwodnica Oświęcimia i wjedziemy na węźle Pyrzowice na autostradę A1, gdzie skierujemy się na północ kraju" - mówił w Oświęcimiu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Budowa trasy ma być podzielona na cztery etapy. Wszystkie mają być budowane równolegle. Oddanie nowej drogi planowane jest na drugą połowę 2023 roku. 

W czwartek w Katowicach podpisano też umowę na budowę S1 w pobliżu Węgierskiej Górki. Dzięki temu z Oświęcimia będzie można dojechać droga ekspresową nad morze oraz do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. 

 

Beata Szydło podsumowała kampanię

- To była intensywna kampania wyborcza - mówiła w Oświęcimiu była premier Beata Szydło. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do późnego wieczora w piątek będą zabiegać o głosy wyborców. "Przez ostatnie tygodnie musieliśmy się rozliczyć z czterech lat pracy dla Polaków. Inaczej się startuje w wyborach, gdy jest się w opozycji. Wytedy można wiele rzeczy obiecać. Inaczej się startuje, gdy ma się odpowiedzialność za kraj. Wtedy trzeba się rozliczyć z tego, co się zrobiło. Liczę na pozytywną ocenę wyborców. Liczymy na zaufanie, bo byliśmy wiarygodni" - podkreśla Szydło. 

Była premier apelowała też o udział w głosowaniu. "To są wybory, które zdecydują o kształcie Polski" - mówiła.  


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Marek Mędela/ko)

56%
44%