|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Biskup z Małopolski przeniesiony przez papieża Franciszka do stanu świeckiego

Papież Franciszek przeniósł emerytowanego biskupa Janusza Kaletę do stanu świeckiego. Pochodzący z diecezji tarnowskiej duchowny był biskupem Karagandy w Kazachstanie. "To dobra decyzja przed Światowymi Dniami Młodzieży, która zapobiega skandalowi. Nie wszystko jednak jest do końca rozwiązane" - mówi ks.Tadeusz Isakowicz- Zaleski, który w Radiu Kraków po raz pierwszy opowiedział o tej bulwersującej sprawie.

Posłuchaj co mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

"Nie wszystko zostało jeszcze odpowiednio rozwiązane. Jest sprawa rodziny i dzieci. Myślę, że władze kościelne powinny pomóc w rozwiązywaniu tych spraw, by dzieci zostało odpowiednio wychowane, a rodzina mogła się rozwijać" - powiedział w rozmowie telefonicznej Radia Kraków ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. 

Biskup Janusz Kaleta przez kilkanaście lat był w związku z kobietą, z którą ma dzieci poczęte metodą in vitro. Kobieta walczy teraz bezkutecznie o możliwość urodzenia poczętych dzieci. Ks.Isakowicz- Zaleski podkreśla dobrą rolę mediów, które zdecydowały się upublicznić sprawę. 

"Gdyby nie media, także Radio Kraków, ta sprawa nie zostałaby rozwiązana. Ciągnie się od dwóch lat. Nie pomogły listy i apele różnych osób. Wiele osób wiedziało o tym, ale władze kościelne zwlekały z działaniem. Decyzja papieża nastąpiła po upublicznieniu i nagłośnieniu sprawy" - podkreśla. ks. Isakowicz-Zaleski. 

Przypominamy: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o in vitro. "Najgorszy mechanizm to zamiatanie sprawy pod dywan"

Ex-duchowny w przesłanym Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczeniu zapewnia, że "podejmie w sposób odpowiedzialny zobowiązania wynikające z moich wcześniejszych decyzji". 

 

(Anna Łoś/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

100%
0%