Radio Kraków

Wiadomości drogowe

Ruszyła wymiana feryjnych turnusów. Wzmożony ruch na drogach Podhala

Uczniowie z pięciu województw, w tym Małopolski, kończą ferie zimowe. Na drogach widać wzmożony ruch związany z powrotami z zimowego wypoczynku.

Groźny wypadek na trasie Kraków-Olkusz. Lądował śmigłowiec LPR

Groźny wypadek na DK94 Kraków-Olkusz. W Czajowicach czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne, na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Spore utrudnienia na głównym skrzyżowaniu w Olkuszu. Ruszają odwierty geologiczne

Uwaga kierowcy w Olkuszu! Od poniedziałku trzeba liczyć się z utrudnieniami na głównym skrzyżowaniu w mieście. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje specjalne odwierty geologiczne na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Rabsztyńską i Kościuszki. Prace są konieczne, ponieważ w tym miejscu drogowcy planują budowę wiaduktu nad drogą krajową.

Trudne warunki na drogach Sądecczyzny

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Na drogach panują trudne warunki. Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło przed południem w miejscowości Tęgoborze na drodze krajowej numer 75. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z budową S7

W związku z budową odcinka drogi ekspresowej S7 Moczydło – Miechów w woj. małopolskim została wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 1217K relacji Książ Wielki - Książ Mały – podał we wtorek krakowski oddział GDDKiA.

Szykują się poważne utrudnienia na krakowskich ulicach

Uwaga kierowcy! W nocy z wtorku na środę poważne utrudnienia na północy Krakowa związane z rozbudową wylotówki w kierunku Warszawy. Od godziny 21.00 zamknięte będą wewnętrzne pasy alei 29 listopada w obu kierunkach przed skrzyżowaniem z ulicami Opolską i Lublańską. Drogowcy wymienią tam betonowe bariery. W czasie prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prace mają zakończyć się około 7 rano w środę.

Tragiczny wypadek w Jawiszowicach koło Oświęcimia

19-letni kierowca Mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Obwodnica Krakowa w stronę Rzeszowa jest już odblokowana

Drogowcy odblokowali obwodnicę Krakowa w ciągu autostrady A4 w kierunku Rzeszowa po zderzeniu ciężarówki z samochodem dostawczym, do którego doszło w poniedziałek rano na wysokości Balic. W wypadku ranna została jedna osoba.

Śmiertelne potrącenia pieszych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w Podrzeczu i Białej Niżnej. Niestety piesi w wyniku poniesionych obrażeń zmarli. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Od wtorku wraca dwukierunkowy ruch na ulicy Siewnej w Krakowie

We wtorek przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na ul. Siewnej (odcinek od ul. Mackiewicza w kierunku ul. Dożynkowej). W środę z kolei na stałe trasy wracają autobusy linii nr 137, 267 i 287.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię