Radio Kraków

ustawa antysmogowa

Prezydent Majchrowski: weto ustawy antysmogowej skończy się wojną PiS-u z mieszkańcami

  • date_range 2015-08-13
- Będę apelował do prezydenta Dudy o to, aby podpisał ustawę antysmogową - powiedział na antenie Radia Kraków Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa dodał, że ma nawet w tej prawie przygotowany specjalny, pisemny apel. Przypomnijmy, że 6 sierpnia ustawę przyjął Sejm. Politycy PiS ustawę krytykują - w Sejmie ZA głosowała tylko jedna posłanka tej partii - Barbara Bubula z Krakowa. Ustawa daje samorządom prawo do decydowania, jakim paliwem ogrzewane będą domy na ich terenie.

Włodzimierz Bernacki: "Ustawa antysmogowa? Intencja dobra, realizacja fatalna"

  • date_range 2015-08-11
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Włodzimierz Bernacki komentował na antenie Radia Kraków ustawę antysmogową. Ustawa ma - między innymi - dać samorządom możliwość decydowania, jakim paliwem można na ich terenie ogrzewać domy. Według posła Bernackiego projekt ustawy długo leżał u marszałka Sejmu, a sprawa nabrała tempa dopiero po przegranych przez PO wyborach prezydenckich.

Jerzy Fedorowicz: "Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę antysmogową"

  • date_range 2015-08-07
"Znam Andrzeja Dudę od wielu lat. Myślę, że podpisze ustawę antysmogową" - mówił z pełnym przekonaniem na antenie Radia Kraków poseł PO Jerzy Fedorowicz. Przypomnijmy, że wczoraj ustawę przyjął Sejm, dziś zajmie się nią Senat. PiS ustawę krytykuje - w Sejmie ZA głosowała tylko jedna posłanka tej partii - Barbara Bubula z Krakowa. Ustawa daje samorządom prawo do decydowania, jakim paliwem ogrzewane będą domy na ich terenie.

Jarosław Gowin: "Ustawa antysmogowa obciąży mniej zamożnych Polaków"

  • date_range 2015-08-06
"Obawiam się, że ustawa antysmogowa będzie wykorzystana do narzucenia takich obciążeń, które będą nie do udźwignięcia dla mniej zamożnych Polaków" - tak swój sprzeciw podczas wczorajszego głosowanie tłumaczył w porannej rozmowie Radia Kraków poseł Jarosław Gowin. Sejm przyjął wczoraj przepisy, które dają samorządom prawo decydowania, jakie piece i jakie paliwa mogą ogrzewać domy na ich terenie.

W Sejmie drugie czytanie ustawy antysmogowej. Sala świeci pustkami

  • date_range 2015-08-04
Posłowie PO Jagna Marczułajtis-Walczak, Ireneusz Raś i Tadeusz Arkit oraz poseł niezrzeszony Łukasz Gibała to jedyni przedstawiciele Małopolski, którzy wzięli udział w drugim czytaniu tzw. ustawy antysmogowej. Dyskusja odbyła się przy niemal pustej sali sejmowej.

Andrzej Adamczyk: "Tylko mandatami dojdziemy do czystego powietrza? Nie łupmy obywateli"

  • date_range 2015-08-04
- Jest wiele wątpliwości. Wszystko zależy od tego jaki będzie miała ostateczny kształt - tak o tak zwanej ustawie antysmogowej mówił na antenie Radia Kraków poseł PiS, Andrzej Adamczyk. Ustawą antysmogową Sejm ma się zająć dzisiaj.

Skarga władz Małopolski ws. uchwały antysmogowej zostanie rozpatrzona do września

  • date_range 2015-05-08
Najpóźniej we wrześniu zostanie rozpatrzona skarga władz Małopolski na decyzję Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego w sprawie uchwały antysmogowej. W sierpniu uznał on, że dokument jest nieważny. Zgodnie z prawem do podjęcia decyzji przez Naczelny Sąd Administracyjny, według wielu ekspertów uchwała obowiązuje, a władze miasta powinny kontynuować jej wdrażanie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię