Radio Kraków

szczepionka na covid

Michał Dworczyk: Przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 przyniosłyby więcej szkody niż pożytku

Przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 mogłyby doprowadzić do poważnego zaognienia sytuacji, co w konsekwencji przełożyłoby się negatywnie na cały proces szczepień. To oznacza, że takie działanie przyniosłoby więcej szkody niż pożytku – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Ponad 18,92 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

18 927 433 osoby jest w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, czyli otrzymało dwie dawki preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson – podano w niedzielę na rządowych stronach.

Krakowski magistrat uruchomił infolinię dla szkół dotyczącą szczepień

W związku ze szczepieniami krakowski magistrat uruchomił infolinię dla szkół. Do placówek oświatowych od połowy września mają dojeżdżać specjalne mobilne zespoły szczepień. Będzie też możliwość dowozu autobusem grupy uczniów do powszechnego punktu szczepień.

60,8 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym zaszczepiło je lub chce je zaszczepić przeciw COVID-19

60,8 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym zaszczepiło je lub chce je zaszczepić przeciw COVID-19, a 86,9 proc. opowiada się za powrotem do nauki stacjonarnej. 54 proc. uważa, że szkoły są dobrze przygotowane na powrót uczniów – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.

Ponad 18,7 mln osób jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 18,7 mln osób – podano w niedzielę na stronach rządowych.

W Krakowie zostanie uruchomiony mobilny punkt szczepień dla osób bezdomnych

Kraków rozpocznie w najbliższym tygodniu akcję szczepienia osób bezdomnych. W tym celu uruchomiony zostanie specjalny mobilny zespół szczepień.

Rada medyczna przedstawiła zalecenia dla podawania trzeciej dawki szczepionki

W sprawie trzeciej dawki szczepień przeciw COVID-19 Rada Medyczna przedstawiła siedem zaleceń dotyczących zaburzeń odporności - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski o ewentualnych obostrzeniach: Będzie podział na strefy na poziomie powiatów

Przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń covidowych, kraj zostanie podzielony na strefy, na poziomie powiatów - poinformował w poniedziałek szef MZ Adam Niedzielski. Rząd przy wyznaczaniu stref planuje przy tym "przeskalowanie" liczby zakażeń oraz branie pod uwagę stopnia wyszczepialności.

Jarosław Foremny: Szczyt kolejnej fali epidemii wypadnie na przełomie października i listopada

Jesteśmy w fazie narastania kolejnej fali epidemii, potem będzie jej szczyt, wypadnie na przełomie października i listopada - mówił na naszej antenie małopolski wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny. Liczba zakażeń koronawirusem systematycznie rośnie od połowy lipca. Małopolska jest wśród województw z największą liczbą nowych przypadków. Wpływają na to dwa czynniki - po pierwsze Małopolska jest gęsto zaludniona, po drugie jesteśmy regionem atrakcyjnym turystycznie, chętnie odwiedzanym - mówił Jarosław Foremny w porannej rozmowie Radia Kraków.

Ponad 18,44 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 18,44 mln osób – podano w niedzielę na stronach rządowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię