Radio Kraków

szczepionka na covid

Członkowie Rady Medycznej przy premierze składają rezygnację

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona; zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez premiera ministrowi zdrowia - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

W pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 jest ponad 21 mln 200 tys. Polaków

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 7,5 mln Polaków. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 21 mln 228 tys. 309 osób – podano w niedzielę na stronach rządowych.

W czwartek ruszają szczepienia na Covid-19 dzieci w wieku 5-11 lat w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie jest gotowy na akcje szczepień przeciwko wirusowi Covid 19, wśród najmłodszych. Od 13 stycznia dzieci będą przyjmowane w specjalnie przygotowanych dla nich gabinetach, przy ulicy Mostowej 6.

70 proc. mieszkańców Krakowa zaszczepionych przeciw Covid-19 przynajmniej jedną dawką

W Krakowie blisko 550 tysięcy osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 przynajmniej jedną dawką, stanowi to 70 proc. mieszkańców – przekazał urząd miasta.

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 21,1 mln osób

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 21,1 mln osób, dawkę przypominającą przyjęło ponad 7 mln. Słowo "szczepienie" zostało wybrane na Słowo Roku 2021 w głosowaniu kapituły językoznawców ogólnopolskiego konkursu, a także pierwsze miejsce w głosowaniu internautów.

Od 1 lutego ważność certyfikatów covidowych zostanie skrócona do 9 miesięcy

Od 1 lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów covidowych (UCC), wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, po dawce uzupełniającej i przypominającej zostanie skrócona do 270 dni – przekazało w poniedziałek w komunikacie prasowym Ministerstwo Zdrowia.

Bardzo duże zainteresowanie szczepieniami w ratuszu

Mieszkańcy Nowego Sącza mogli się dziś zaszczepić przeciw Cowid-19 w miejskim ratuszu. Pierwsze i kolejne dawki podawane były zarówno dorosłym, jak i dzieciom powyżej 5. roku życia. Młodych sądeczan do szczepień przekonują czasem bardzo praktyczne argumenty:

Kraków zakupił 12 defibrylatorów za wygraną w konkursie na wyszczepialność

Kraków zakupił 12 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych dzięki wygranej w konkursie „Małopolska ZAszczepiona” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Informacje te przekazał w czwartek magistrat.

Co dalej z niezaszczepionym personelem w małopolskich szpitalach?

  • date_range 2021-12-27
Według rozporządzenia Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie szczepień przeciwko Covid-19 dla lekarzy, to dyrekcja szpitali ma decydować o tym, co zrobić z personelem, który nie zdecyduje się na przyjęcie szczepionki. W Szpitalu Żeromskiego około 90% kadry przejęło już minimum 1. dawkę. Jednak, jak zaznacza dr Jerzy Friedgier, dyrektor Szpitala „te około 10% jest tutaj naprawdę potrzebne.”

Od 1 lutego certyfikat covidowy będzie ważny 9 miesięcy

Od 1 lutego zarówno certyfikat po pełnym zaszczepieniu, jak i certyfikat po szczepieniu przypominającym będzie ważny 9 miesięcy - powiedział w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię